Powiedzieli o Włoszech – Hirek Wrona

Włochy to dla mnie idealne miejsce do mieszkania! Zróżnicowany klimat, zabytki centrum światowej kultury, mody, tradycji, genialnych win i najlepszej pizzy!
No i przede wszystkim gdzie urodził się i tworzył genialny – Leonardo da Vinci!
Do tego tam tworzyli i pozostawili po sobie swoje ponadczasowe dzieła: Petrarca, Alighieri, Boccaccio. Tycjan, Donato Bramante, Rafael Santi, Michał Anioł Buonarroti!
To tam śpiewał jeden z najcudowniejszych głosów w historii naszej galaktyki: Enrico Caruso!
Włoska szkoła filmowa do dziś jest jedną z najwspanialszych i najbardziej oryginalnych. I nie ma sie co dziwić skoro należą do niej tacy filmowi geniusze jak :
Luchino Visconti, Federico Fellini, Michelangelo Antonioni no i Sergio Leone! 😀
Oliwa, wino, szynka, chleb, ser i pomidory – to podstawa mojego pożywienia. 😀
Uwielbiam Ciacci Piccolomini d’Aragona, Maculana, Zenato, Biondi Santi, Giacomo Conterno i Francesco Ricasoliego. Bez Martini i prosecco nie ma lata!
Najlepsze imprezy zagrałem jako DJ we Włoszech! Tam są pozytywne wibracje i cudowne emocji!
To także najlepszy – dla mnie – region narciarski świata z moja najukochańszą Civettą na czele!
I na koniec: Włosi znakomicie grają w brydża!
Dlatego co roku spędzam kilka tygodni we Włoszech!
Foto: Ola Przybora

Foto: Ola Przybora

Hirek Wrona, rocznik 1960, DJ, DVJ, niezależny dziennikarz i krytyk muzyczny, wydawca płytowy, koneser wina. Fan piłki nożnej, koszykówki, judo i brydża. Przez 15 lat pracował w Teleexpressie. Od 1986 roku z przerwami był słyszalny w radiowej Trójce. Obecnie Hieronima najczęściej spotkać można w roli DVJ-a, a także konferansjera na imprezach, koncertach i festiwalach – niekoniecznie polskich. Muzycznie w jego setach odnaleźć można prawie każdy gatunek, choć najchętniej wraca do funku, soulu oraz disco lat 70-tych. Nie brakuje też klasycznych oldschoolowych beatów rodem z Bronxu i Brooklynu. Nigdy nie dbał o perfekcyjną technikę miksowania. Zawsze ważniejszy był dla niego klimat i potencjał energetyczny nagrań. Hirek Wrona pochwalić się może graniem na ponad 2,5 tys. imprez poprzez blisko 30 lat swojej kariery za deckami, co stawia go wśród najpopularniejszych i najbardziej znanych osób żyjących z muzyki w Polsce. Na jego imprezach tańczyło wiele gwiazd muzyki i kina.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *