Turystyka dostępna dla wszystkich? Europa bez barier – konferencja w Arezzo

21 i 22 marca 2016 w Teatro Rosini di Lucignano w Arezzo odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona problemom dostępności turystyki dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu  Europe Without Barriers realizowanego przez Komisję Europejską: „design, implementation, promotion and marketing of accessible tourism itineraries” – „projektowanie, wdrażanie, promocja i marketing dostępnych tras turystycznych”.

Projekt jest wdrażany w od 1 października 2014 roku do 31 marca 2016 roku. Głównym realizatorem projektu jest AISM – Associazione Italiana Sclerosi Multipla (włoskie stowarzyszenie stwardnienia rozsianego) we współpracy z innymi europejskimi partnerami, min. z Accessible Poland Tour.

Główne cele Europe Without Barriers:

  1. Stworzenie modelu trasy turystycznej odpowiedniej dla turystyki dostępnej na każdym terytorium włoskim i europejskim
  1. Zrealizowanie międzynarodowej trasy przebiegającej przez Włochy, Słowenię, Chorwację, Austrię i Niemcy, będącej przedmiotem zainteresowania wszystkich turystów, nie tylko osób niepełnosprawnych. Trasa obejmuje różne aspekty turystyczne: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, zwiedzanie i czas wolny
  1. Organizację 2-dniowych spotań informacyjnych i szkoleniowych dla instytucji i profesjonalistów w dziedzinie turystyki dostępnej w Lucignano w Toskanii i jednodniowego spotkania w miejscowości Riccia w Molise.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Zapisy online obowiązkowe. Więcej informacji na stronie: www.superabile.it/web/it/CANALI_TEMATICI/Viaggi_e_Tempo_libero/La_scheda/info1972153153.html
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *