Tusk zapowiada nową falę imigrantów kierującą się do Włoch

13 kwietnia w Strasburgu szef Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył, że Unia Europejska spodziewa sie wkrótce nowej fali imigrantów kierujących się do Włoch najprawdopodobniej z Libii. Tym bardziej, że trasa przez Grecję i Bałkany jest zamknięta.

Nowa masowa „inwazja” uchodźców będzie trudna do powstrzymania i bezpiecznego rozlokowania, bo Libia to przecież nie Turcja. Dlatego już teraz Unia wykazuje solidarność z Włochami i Maltą i zapewnia o pełnej gotowości do współpracy.

 

Donald-Tusk

.

Tusk przyznał, że Europa zbyt późno zareagowała na narastające problemy, dopiero gdy poszczególne kraje zaczęły zamykać granice wewnętrzne.

.

Czyżby to była aluzja do Austrii? Władze austriackie własnie rozpoczęły budowę bariery na linii tranzytowej przez Brenner na granicy z Włochami, a minister austriacki skomentował te działania, oświadczając że spodziewa się przepływu 300tys. uchodźców w 2016r.

Tymczasem Włochy już protestują w Brukseli wobec takiej decyzji i liczą potencjalne straty spowodowane opóźnieniami przepływu trasportu do Niemiec i innych krajów Europy. To właśnie przez Austrię przejeżdża większość przewoźników eksportujących włoskie towary  na pólnoc.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *