Platea Cibis w Cento

Wiosna jest to okres kiedy nie tylko się budzi natura do życia, ale jest to czas kiedy każdy z nas z chęcią wychodzi na spacery, umawia się ze znajomymi na pikniki czy jakiekolwiek wypady po za miasto aby odpocząć od zwyklej codzienności. Ostatnio w Cento miasteczku, które jest w połowie drogi miedzy Ferrarą i Bolonią mieliśmy okazje nie tylko pozwiedzać zabytki i urzec się pięknem i historią tej miejscowości, ale również skosztować potraw rożnych narodowości, dzięki inicjatywie organizacji Platea Cibis – Cibi e Sapori di Strada, która w dniach 22-25 kwietnia była tam obecna.

cento_5_polacy_we_Wloszech

Może pogoda nie sprzyjała, ale mimo tego zainteresowanie wydarzeniem było spore. Osoby, które przybyły miały okazje spròbować nie tylko kuchni włoskiej, ale również zagranicznej.

cento_4_polacy_we_Wloszech

Było można spróbować flaczków z Toskanii, makaronu trofie z pestem z bazylii, bułki typowej z Genui, kiełbasek z Pòłnocnego Tyrolu, ciast i innych produktów z Kampanii oraz smażonych pierogòw tzw. gnocco fritto z Emili Romanii.

cento_2_polacy_we_wloszech

Opròcz smakołykòw typowo włoskich , była możliwość spróbowania kuchni greckiej, bawarskiej, meksykańskiej, argentyńskiej, polskiej, hiszpańskiej, peruwiańskiej i wielu innych. Każda z narodowości przedstawiła swój kraj w formie, która chyba nam wszystkim najbardziej odpowiada czyli od strony gastronomicznej.

cento_3_polacy_we_wloszech

Ja razem z mężem nie mogliśmy oczywiście nie zagościć u naszych rodakòw, u których mogliśmy zjeść sobie kiełbaski i szaszłyki z grilla, przepyszny bigosik oraz goloneczkę.

cento_1_polacy_we_wloszech

Była również świerzynka, którą włosi być może z ciekawości bardzo często się zajadali, ale opinie były pozytywne i o to w sumie chodziło.

Jolanta Stolarczyk

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *