Dni Europy w Maceracie z szarlotką polskiej Szkoły ANDERS

Od października 2016 na terenie Maceraty rozpoczęła się działalność Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Marche ANDERS.

Macerata5-PolacyweWloszech

Pod koniec maja kończą się zajęcia dla dzieci prowadzone przez nauczycieli i wolontariuszy pod patronatem Stowarzyszenia Polsko-Włoskiego w Marche. Dzięki pomocy Ambasady RP, Konsulatu w Rzymie i Ankonie jak i Ministerstwu Edukacji Narodowej szkoła stawiła czoła wyzwaniu i dziś szykuje się do zakończenia pierwszego roku szkolnego swej działalności. Czas więc pomyśleć o przygotowaniu kolejnych zajęć, które ruszą po wakacjach.

Świeto-Europy_Macerata_PolacyweWloszech

.

Korzystając z okazji 10 edycji Dni Europy w Maceracie, nauczyciele postanowili wznowic promocję szkoły. Jak co roku całe miasto bierze udział w aperitifach europejskich. Każdy bar czy restauracja oferują swym klientom dania jednego wybranego przez siebie państwa. Na ulice wkraczają stoliki, a tłumy ludzi korzystają z całotygodniwej zmiany menu.
.
Macerata2-PolacyweWloszech
 .
Szkoła ANDERS w porozumieniu z jednym z najbardziej znanych sklepów z odzieżą fashion dla dzieci „Girotondo” postanowiła dołączyć się do inicjatywy i zaproponować europejski podwieczorek. 12 maja, mali i duzi klienci sklepu mogli skosztować szarlotki, tradycyjnego polskiego ciasta upieczonego specjalnie na tę okazję. Stojący przed sklepem stolik przyciągnął uwagę klientów innych pobliskich butików.
 .
Macerata6-PolacyweWloszech
 .
Maceratesi zaintrygowani logiem z makiem i ołówkiem dopytywali o działalność szkoły. Rozdane zostały nasze wizytówki z prośbą o udostępnienie informacji Polakom (znajomym naszym gościom).
.
Macerata8-PolacyweWloszech
 .
Macerata4-PolacyweWloszech
 .
Nie było końca komplementom co do Chopina, Jana Pawła II, jak i całego narodu polskiego. Szarlotka podbiła serca wielu pań, które poprosiły o przepis. Z uśmiechem na ustach pakowane były porcje „na wynos”, bo kilka osób chciało podzielić się smakiem ze swymi domownikami.
 .
Macerata3_PolacyweWloszech
 .
Tak to w kilka godzin promocja szkoły stała się też reklamą Polski, jej tradycji, obyczajów i gościnności.
 .
Korespondencja z Maceraty: Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT
.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *