Bezpłatne leczenie dentystyczne w Rzymie i Prato

We Włoszech powstaje coraz więcej bezpłatnych przychodni z myślą o osobach w trudnej sytuacji materialnej. Usługi są finansowane przez różne stowarzyszenia wolontariuszy.

Poniżej przedstawiamy dwie przychodnie dentystyczne, w Rzymie i Prato, gdzie lekarze stomatolodzy bezpłatnie przywrócą uśmiech na twarzy osobom, których aktualnie nie stać nawet na opłatę w regionalnych ośrodkach zdrowia.

RZYM

Przychodnia zorganizowana w byłym kościele na via del Buon Consiglio 19, niedaleko Koloseum: w siedzibie stowarzyszenia Acse.

Stomatolodzy przyjmują pacjentów z ponad 80 narodowości, oraz Włochów w trudnej sytuacji socjalnej i finansowej. Większość trafia tu z przychodni Caritas na via Casilina Vecchia i z Centro vincenziano, przy via Orsini.

Pracuje tu na zmianę 13 lekarzy wolontariuszy. Ośrodek jest czynny od poniedziałku do piątku, rano i popołudniu. Stomatolodzy leczą i rekonstruują uzębienie.

Informacje: 06.67.91.669 www.centroacse.it/ambulatorio-odontoiatrico/

PRATO

Przychodnia dentystyczna dla osób w trudnej sytuacji finansowej jest prowadzona przez lekarzy wolontariuszy z Pubblica assistenza „L’Avvenire” i stowarzyszenia stomatologów Associazione nazionale dentisti italiani (Andi) z Prato we współpracy z Associazione nazionale titolari laboratorio odontotecnico Toscana (Antlo).

Już od ponad roku ok. 70 dentystów leczy pacjentów przeprowadzając higienę jamy ustnej, plombowanie, i w konieczności wyrywanie zębów, a pod koniec maja pacjenci będą mogli liczyć na bezpłatne protezy. Przewidziano także powstanie specjalnego oddziału dla dzieci.

W 2015r. z bezpłatnego leczenia dentystycznego skorzystało ponad 100 osób, z czego 71% to mężczyźni, w 61% obywateli Włoch, a pozostali to cudzoziemcy.

Informacje: Prato – Pubblica Assistenza di Coiano, via Ada Negri 72 www.pa-lavvenireprato.it/le-sezioni/sezione-di-coiano
2 thoughts on “Bezpłatne leczenie dentystyczne w Rzymie i Prato

  1. Jadwiga Sienkowska

    guska0806 @ gmail.com Ho bisogno di un ortodontista per fare una protesi. Vorrei chiederti se lo studio è aperto e se puoi prendere un appuntamento. Il mio numero di telefono 3271482759

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *