Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Sergio Mattarellą

17 maja, w drugim dniu oficjalnej wizyty we Włoszech prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkał się z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą w pałacu kwirynalskim w Rzymie.

.

.
Natomiast przed południem para prezydencka udała się do Bazyliki św. Piotra w Watykanie i złożyła wiązankę białych i czerwonych róż przed grobem św. Jana Pawła II.

.

.
Rozmowom w pałacu kwirynalskim towarzyszyła także delegacja z ambasady RP w Rzymie i przedstawiciele włoskiego rządu, m.in. minister obrony Roberta Pinotti. Poruszano kwestie przyszłości Unii w obliczu tak wielu zagrożeń, kryzysu imigracyjnego i sposobach na jego rozwiązanie, relacji z Rosją i aktualnej sytuacji na Ukrainie.

.


.
Po spotkaniu prezydentów i obu delegacji prezydent Duda z małżonką zostali zaproszeni na roboczy lunch z prezydentem Mattarellą. Po południu prezydent Duda wygłosił wykład w Akademii Obrony NATO (NATO Defence College) i spotkał się z przedstawicielami uczelni.

Natomiast pierwsza dama, pani Agata Kornhauser- Duda, której towarzyszyła małżonka Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie, pani Aleksandra Orłowska odwiedziła siedzibę szkoły polskiej w Rzymie.

W środę 18 maja w 72 rocznicę zakończenia bitwy pod Monte Cassino prezydent wraz z małżonką będzie uczestniczył w uroczystościach wraz z weteranami na polskim cmentarzu wojennym na wzgórzu Monte Cassino.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.