Festiwal literatury kobiecej z Heleną Janeczek, Inge Feltrinelli i Rositą Missoni

W dniach 28-31 maja 2016 w muzeum MaGa w Gallarate (prov. Varese, Lombardia) odbędzie się szósta już edycja  – Festiwalu literatury kobiecej „Scrittrici Insieme” . 

Festiwal łączy literaturę ze sztuką i muzyką. Organizatorkami festiwalu są Elisabetta Severina, Helena Janeczek i Silvana Baldini – pisarki, dziennikarki, kobiety pracujące w wydawnictwach, i pasjonatki lektury, które postanowiły stworzyć wspólne miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i pomysłów.

Przypominamy znaną pisarkę i poetkę Helenę Janeczek, urodzoną w 1964r. w Monachium, córkę Polaków pochodzenia żydowskiego, byłych więźniów Oświęcimia. W 1983, w wieku 18 lat, przeprowadziła się na stałe do Włoch, obecnie mieszka w Gallarate i pracuje w Mediolanie. Jest autorką wielu nagrodzonych książek, min. Lezioni di tenebra (powojenna podróż do Oświęcimia wraz z matką; nagroda Bagutta Opera Prima), Le rondini di Montecassino (opowieść o bitwie pod Montecassino; nagroda Premio Napoli).

Scrittrici-Insieme-PolacyweWloszech

Ponadto w programie festiwalu spotkania z pisarkami, konferencje, koncerty i inne atrakcje, a głównymi gośćmi będą Inge Feltrinelli (wydawca i fotograf) i Rosita Missoni (stylistka). Więcej informacji na temat festiwalu: www.scrittriciinsieme.it

Poniżej Helena Janeczek zaprasza na festiwal „Scrittrici Insieme”:

 

.

Korespondencja z Lombardii: Agnieszka B. Gorzkowska, autorka bloga WloskiCafe
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

87 + = 92