Zakończenie roku szkolnego – relacja Polskiej Ludoteki w Ascoli Piceno

Dnia 1 czerwca 2016 odbyło się uroczyste zakończenie pierwszego roku naszych spotkań w Polskiej Ludotece w Ascoli Piceno. Z pomocą naszych nauczycielek Joasi, Teresy, Marty, Karoliny i Zdzisi, dzieci przygotowały wspaniały spektakl, na którym zaszczycili nas swoją obecnością liczni goście:

????????????????????????????????????

Przewodnicząca Stowarzyszenia Włosko-Polskiego w Regionie Marche Maria Teresa Bulhak- Jelski i Vice Przewodniczący Josef Cordaro, Konsul z Rzymu Ewa Mamaj, Konsul Honorowy z Ankony Cristina Gorajski – Visconti, Siostry z Klasztoru św. Marii w Loreto, Pani Maryla Radomska i wreszcie Przewodniczący Rady Miejskiej Marco Fioravanti.

????????????????????????????????????

ludoteka10_AscoliPiceno_PolacyweWloszech

Dzieci recytowały wierszyki znanego polskiego poety Jana Brzechwy, rymowanki, tańczyły i śpiewały polskie piosenki takie jak „Jedzie pociąg z daleka”, „Ogórek”, „Wiosna” itd.,  których pilnie uczyły się na naszych tegorocznych zajęciach.

????????????????????????????????????

ludoteka2_AscoliPiceno_PolacyweWloszech

Rodzice nagrodzili wspaniałe występy swoich pociech gromkimi brawami. Przewodnicząca Stowarzyszenia Włosko-Polskiego  i Pani Konsul z Rzymu wręczyły dzieciom certyfikaty uczestnictwa w zajęciach języka i kultury polskiej oraz nagrody książkowe wraz z życzeniami słonecznych wakacji.

ludoteka7_AscoliPiceno_PolacyweWloszech

Uczniowie Polskiej Ludoteki natomiast wręczyły naszym gościom pamiątkowe, własnoręcznie wykonane godła Polski. Miłą niespodzianką była obecność zaprzyjaźnionych sióstr z Loreto i Pani Maryli Radożyckiej. Cała publiczność otrzymała pamiątkowe, przepiękne kwiaty Origami, które nasze pociechy wykonały na ostatnich zajęciach.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

I wreszcie nadszedł długo oczekiwany czas wakacji i odpoczynku, nie zapomnijmy czego nauczyliśmy się na naszych zajęciach;). I do zobaczenia po wakacjach – przygotujemy dla Was wiele niespodzianek i ciekawych okazji do spotkań i wspólnej zabawy. Udanych wakacji!!

ludoteka8_AscoliPiceno_PolacyweWloszech

 

Redakcja dziękuje serdecznie pani Marcie Rzeczkowskiej z Polskiej Ludoteki w Ascoli Piceno za nadesłaną relację.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *