Konkurs wakacyjny nr. 1 dla Polaków we Włoszech – „Sycylia”

Zapraszamy naszych czytelników do wzięcia udziału w konkursach wakacyjnych.

Konkurs wakacyjny nr 1 jest przeznaczony dla Polaków znajdujących się obecnie na terenie Włoch.

Tematem dzisiejszego konkursu jest SYCYLIA.

 

Pytanie nadesłała nam polska dziennikarka Ewa Cichocka, autorka książki „Sycylia. Między niebem a morzem” :

  • Jaki tytuł nosi skomponowana przez Karola Szymanowskiego opera, która powstała z sycylijskich inspiracji?

Odpowiedzi prosimy wpisywać w komentarzach pod wpisem. Pierwsze dwie osoby, które poprawnie odpowiedzą  na pytanie otrzymają książkę Ewy Cichockiej „Sycylia. Między niebem a morzem” (wyd. Bernardinum).

Uwaga: książki będą wysyłane tylko na adres włoski (podany przez czytelnika/czytelniczkę do wiadomości redakcji na adres [email protected]) .

Sycylia_EwaCichocka_PolacyweWloszech

Sycylia. Między niebem a morzem” to obowiązkowa lektura na wakacje dla globetrotterów, zakochanych we Włoszech podróżników i wszystkich, którzy chcieliby odkryć na nowo tę magiczną wyspę.

Książka nie jest zwykłym przewodnikiem po Sycylii, to relacja z osobistych wrażeń z podróży po wyspie. Wraz z autorką czytelnik poznaje kolory, zapachy i smaki Sycylii, dotyka gorącego piasku, czuje podmuch morskiego wiatru, a  fotograficzne niemal detale opisów doskonale wprowadzają w południowe klimaty wyspy i pobudzają najgłębsze emocje.

Dziennikarka Ewa Cichocka oprowadza czytelnika śladami historii, mitów, literatury, sztuki… Sceny z życia codziennego mieszkańców przeplatają się z cytatami artystów, muzyków, poetów, pisarzy, podróżników, reżyserów, aktorów. To romantyczny spacer po wyspie pod rękę z  Niemcewiczem, Krasińskim, Iwaszkiewiczem, Szymanowskim, Zanussim, Stuhrem i innymi wielkimi artystami, którzy od wieków zachwycali się Sycylią.

Czytaj wywiad z Ewą Cichocką: „Inspiracja naszą literaturą okazała się świetnym pomysłem na zwiedzanie wyspy”
5 thoughts on “Konkurs wakacyjny nr. 1 dla Polaków we Włoszech – „Sycylia”

  1. Polacy we Włoszech Post author

    Dziękujemy bardzo za wszystkie odpowiedzi. Zgodnie z zapowiedzią nagrody otrzymają pierwsze dwie osoby z Włoch, które wpisały poprawną odpowiedź. Redakcja prosi o nadesłanie waszych adresów na e-mail redakcyjny. Obecnie czekamy na jeszcze jeden adres (od Pani Moniki). Jeśli nie zgłosi swojego adresu do końca tygodnia, tj. do 24 czerwca 2016, redakcja zastrzega sobie prawo do wysłania nagrody następnej w kolejności osobie, która prawidłowo odpowiedziała na pytanie konkursu.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *