Sportowe espresso – 21 czerwca

Zaskakujące Włochy. Marek Hamsik w Juventusie?

Miłą niespodziankę robi mi Squadra Azzurra. Nawet milszą niż Reprezentacja Polski. Przed Euro nie spodziewałem się aż tak mądrej i dobrej gry Włochów. Oni tymczasem, zapewnili sobie awans jako pierwsza drużyna na tym turnieju. Piękna sprawa.

Przy okazji meczu z Belgią pisałem, że to raczej Czerwone diabły będą prowadzić grę i strzelać gole. Nie pomyliłem się co do tego pierwszego. Włosi postawili tak skuteczne zasieki, że Belgia oddawała jedynie strzały rozpaczy, rzadko celne. W wyprowadzanych kontratakach Azzurri byli bardzo groźni. Courtois musiał trochę się natrudzić. Koniec końców, dwa razy skapitulował. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć jak bardzo Włosi pragnęli tego zwycięstwa. Pięknie celebrowali trzy punkty.

Podobnie ułożyło się spotkanie ze Szwecją, jednak przeciwnik był o klasę gorszy. Ibrakadabra sam nic nie zdziałał. Ponownie widzieliśmy zwartą obronę i celne strzały Squadra Azzurra. Aby obejrzeć to spotkanie do końca, trzeba się było niemiłosiernie namęczyć, ale bramka w końcu padła. Obrona Szwecji usnęła tylko na moment. Jeden jedyny. No i Chiellini, Zaza i Martins go wykorzystali. Była 88 minuta spotkania. Wyobraźcie sobie twarze szwedzkich kibiców.

Teraz pozostało już tylko przyklepać ostatnie zwycięstwo i szykować się do 1/8 finału. W trzecim spotkaniu grupowym, Italia zmierzy się z Irlandią. Wiemy do czego są zdolni wyspiarze. Naoglądaliśmy się ich trochę w eliminacjach, bo byli rywalem Polski. Z pewnością nie będą chcieli odpuścić tego meczu, bo są jeszcze w grze. Spodziewam się, że postawią twarde warunki.

Ciekawe tylko czy Antonio Conte będzie chciał zaryzykować potencjalną kontuzją któregoś z najważniejszych zawodników, bądź wykluczeniem za kartki. Myślę, że niegłupim pomysłem, byłoby dać pograć niektórym piłkarzom z ławki. Na szczęście selekcjonerem nie jestem i nie będę.

A w 1/8 finału przeciwnikiem Włochów najpewniej będzie Chorwacja, której został jeszcze mecz z Hiszpanią.

czytaj dalej: prostozboku.pl

Korespondencja: Jakub Borowicz, autor z bloga Prosto z Boku
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *