Najnowsza moda wodnych sportów ekstremalnych flyboard podbija włoskie wybrzeża

Na słynnych włoskich riwierach jak Costa Smeralda na północno-wschodniej Sardynii, czy nad Adriatykiem można spróbować przelecieć się najmodniejszym wynalazkiem tego lata „flyboardem”, czyli deską wznoszącą się ponad morskie fale.

W weekend 23-26 czerwca Pescara na wybrzeżu adriatyckim gościła Xmasters, miasteczko sportowe, gdzie mieszkańcy i turyści mieli okazję wypróbować nowoczesne i ekstremalne sporty wodne, takie jak kite surf, wake board, slackline, motocross freestyle, i właśnie Flyboard.

Nastepna okazja dla śmiałków i zwolenników tego sportu to impreza w Senigallii 14-17 lipca i  w Riccione 27 sierpnia-4 września 2016.

flyboard_xmasters

Jak z filmu futurystycznego wystarczy przyczepić dłonie i stopy do turbiny silnie tryskającego strumienia wodnego, którego ciśnienie pozwala aby wzbić się ponad powierzchnię wody, nawet na wysokość do 10-12 metrów i skakać niczym delfin nad falami morskimi.

Dla zainteresowanych dodamy, że sprzęt kosztuje ok. 8 tys. euro, do tego skuter wodny w cenie od 10-20 tys. euro i kurs przygotowawczy, cena 1 lekcji już od 160 euro.

Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/FlyboardItalia

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *