Arco: Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich

W piątek 1 lipca o godzinie 18.00 w centrum Arco, pięknej turystycznej trydenckiej górskiej miejscowości, odbyło się uroczyste otwarcie XV Mistrzostw Europy w Biegach Górskich.

plakat_biegi_polacy_we_Wloszech

W sobotę 2 lipca ponad 260 zawodników z 27 krajów będzie się ubiegać o tytuł zwycięzcy naszego kontynentu. Najlepsi sportowcy z Albanii, Austrii, Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Danii, Hiszpanii, Francji, Irlandii, Izraela, Malty, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, San Marino, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch sprawdzą swoje siły podczas trudnego biegu w górzystym terenie Arco w lipcowym upale.

Foto: Krzysztof Bodurka

Foto: Krzysztof Bodurka

W barwach Polski wystartuje 10 zawodników: 2 kobiety i 4 mężczyzn oraz po 2 juniorek i juniorów. Polonia trydencka życzy im udanego startu i trzyma za nich kciuki, a szczególnie za pana Krzysztofa Bodurkę, którego rodzice od lat należą do tutejszej społeczności.

Foto: Krzysztof Bodurka

Foto: Krzysztof Bodurka

Włochy będą reprezentowane przez 17 sportowców: 8 kobiet i 9 mężczyzn, w tym połowa w kategorii juniorów. Za nich również trzymamy mocno kciuki!

Trasa o charakterze „up and down” dzięki górzystemu ukształtowaniu terenu miasteczka i okolic będzie miała początek i finał w centrum Arco. Zawodnicy wielokrotnie przemierzą uliczki średniowiecznej dzielnicy Stanforio, stromą via Olbia dotrą do stóp ruin średniowiecznego zamku malowniczo położonego na urwistej skale, miną słynny gaj oliwny l’Olivaiai dotrą w pobliże góry Colodri. Stamtąd droga poprowadzi ich z powrotem do Arco, na metę zawodów.

krzysztof_bodurka_miasto

Foto: Krzysztof Bodurka

Program zawodów:
09:00: wyścig juniorek (4.030 m przy 200 m różnicy wzniesień)
09:45: wyścig juniorów (8.540 m przy 500 m różnicy wzniesień)
10:45: wyścig kobiet (8.540 m przy 500 m różnicy wzniesień)
12:00: wyścig mężczyzn (12.310 m przy 750 m różnicy wzniesień)
18:00: uroczystość nagradzania zwycięzców na placu III Novembre/Salone delle Feste Casinò Municipale

To piękne sportowe wydarzenie – podczas którego najlepsi zawodnicy w unikalnej scenerii miasteczka i gór Arco będą ze sobą rywalizować o tytuł Mistrza Europy w Biegach Górskich – zakończy o godz. 22.00 na Placu Segantini w Arco spektakl tańczących fontann.

Korespondent: Magdalena Łada
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *