W północnych Włoszech zdemaskowano wielkie oszustwo mieszkaniowe. 600 turystów poszkodowanych

Policja w Mediolanie zdemaskowała oszustwo mieszkaniowe na dużą skalę. 22 osoby zostały oskarżone o oszustwo wynajmu nieistniejących mieszkań w miejscowościach turystycznych. Publikowali oferty online na wielu portalach ogłoszeniowych proponując mieszkania w znanych włoskich miejscowościach takich jak Rimini, Riccione, Alassio, Gallipoli, Courmayeur, Livigno, Bormio. Turyści byli przekonani, że wynajęli wygodne mieszkanie na urlop a po przyjeździe okazało się, że mieszkanie nie istnieje, albo właściciele nic nie wiedzą o jakimkolwiek wynajmie.

Organizacja kryminalna w samym tylko Mediolanie oszukała 254 osoby, a w sumie wpłynęło ponad 600 zgłoszeń poszkodowanych. Oszuści zebrali co najmniej 350 tys. euro.

Policja wykryła trzy połączone ze sobą grupy przestępcze. Pierwszą grupą byli Włosi, kierowani przez dwóch braci z Mediolanu. Ta grupa miała za zadanie publikowanie ogłoszeń i przeprowadzanie rozmów telefonicznych z klientami, oraz inkasowanie pieniedzy.  Druga grupa to cudzoziemcy, w większości Rumuni, którzy pożyczali swoje dane osobowe do otwierania rachunków bankowych, na które spływały pieniądze klientów, do 700 euro na każde konto. I wreszcie trzecia grupa, mieszana, złożona z Włochów i cudzoziemców, to „pracownicy”, którzy udawali się do miejscowości turystycznych i zbierali najpotrzebniejsze informacje, robili zdjęcia, a nawet potrafili doradzić najlepsze restauracje w pobliżu, aby przekonać klienta o wiarygodności wynajmu.

Przelewy zaliczek klientów były kierowane za każdym razem na inne konto, na inne nazwisko, a w momencie rezerwacji klienci otrzymywali fałszywy kontrakt wynajmu z fikcyjnym obywatelem włoskim, zamieszkałym na północy kraju.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

55 − = 52