W Trentino-Alto Adige niedźwiedzie odstraszają przyjazd turystów

Coraz częściej mówi sie o „problemie niedźwiedzi” w regionie Trentino, a szczególnie w w okolicach Bondone, piszą lokalne media.

Co roku w regionie Trentino wzrasta liczba niedźwiedzi. Pod koniec 2015 na terytorium prowincji Trento znajdowało się 23 dorosłych niedźwiedzi, 14 młodych i 11 małych niedźwiadków. Zdarzają się więc sytuacje niebezpieczne a nawet napady zwierząt.

Z dnia na dzień zmniejsza się liczba turystów chętnych na piesze wycieczki górskie, a co za tym idzie cierpią na tym okoliczni hotelarze. Trentino słynie z turystyki rodzinnej, z ciekawych propozycji dla rodzin z dziećmi, ale w tym roku urlopowicze, również zagraniczni, zdradzają swój niepokój i obawy przed spotkaniem twarzą w twarz z niedźwiedziem i odwołują swoje rezerwacje. Co prawda niedźwiedź dał się poznać z bliska tylko sporadycznie, ale za każdym razem wzbudzał ogromną sensację w mediach.

Przedstawiciele lokalnych ośrodków turystycznych twierdzą, że zarówno turystom jak i mieszkańcom regionu potrzeba więcej informacji o tym jak zachować bezpieczeństwo w górach i w parkach, informacji, które nie sieją paniki ale nakazują przestrzeganie szczególnych norm bezpieczeństwa w warunkach leśnych i górskich.

Poniżej lokalne informacje podają informacje o zdarzeniu z zeszłego miesiąca:
.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 78 = 87