72. Rocznica Powstania Warszawskiego

Corocznie o godzinie 17:00 na ulicach Warszawy słychać syreny alarmowe. Miasto zatrzymuje się. Minutą ciszy mieszkańcy Warszawy oddają hołd poległym i ocalałym powstańcom.

W Muzeum Powstania Warszawskiego Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się grupą naocznych świadków na wspólnym apelu upamiętniającym powstańców oraz wręczył odznaczenia państwowe.

Warszawa, 30.07.2016. Prezydent Andrzej Duda (P) przemawia podczas spotkania z powstañcami w Parku Wolnoœci przy Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, 30 bm. W zwi¹zku z 72. rocznic¹ wybuchu powstania warszawskiego prezydent wrêczy³ ordery i odznaczenia pañstwowe uczestnikom powstania warszawskiego oraz wolontariuszom i wspólpracownikom muzeum. (zuz/kru) PAP/Jakub Kamiñski

Warszawa, 30.07.2016. Prezydent Andrzej Duda przemawia podczas spotkania z powstañcami w Parku Wolnoœci przy Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. W zwiazku z 72. rocznica wybuchu powstania warszawskiego prezydent wreczyl ordery i odznaczenia pañstwowe uczestnikom powstania warszawskiego oraz wolontariuszom i wspólpracownikom muzeum. (zuz/kru)Foto:  PAP/Jakub Kamiñski

– Jesteście nie tylko bohaterami powstania, jesteście też wychowawcami i wzorem, jesteście tymi, w których wpatrzone są oczy młodego pokolenia – zwrócił się do powstańców warszawskich prezydent Andrzej Duda.

 

Wiecej informacji: Ambasada RP w Rzymie
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *