Isis znowu grozi Italii – włoski minister Alfano uspokaja

Wczoraj ukazał się nowy 3-minutowy filmik propagandowy w sieci internetu, w którym przedstawiciele Isis apelują do tzw. muzułmańskich „samotnych wilków” aby znów zaatakowali „niewiernych” w Ameryce, Europie, w tym także Włochy. Włochy zostały wyszczególnione jako cel ataku, ponieważ stały się jednym z głównych wrogów biorących aktywnie udział w walkach w Libii.  A przecież jeszcze stosunkowo niedawno, bo pod koniec lipca, ukazały się podobne dwa filmiki jihadystów oskarżające włoskich polityków o wspieranie wrogów Państwa Islamskiego w Libii; wymieniono przy tej okazji prezydenta Sergio Mattarellę, premiera Matteo Renziego i ministra Paolo Gentiloni.

W ostatnim apelu bojownicy Isis namawiają do robienia masakry na placach targowych i stacjach kolejowych. W poprzednich zaś filmikach grożą, że docierają już do Rzymu aby zniszczyć Watykan i zamienić kościoły na meczety.

Włoski minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano uspakaja, że władze wywiadowcze we Włoszech są świetnie przygotowane i dobrze się sprawdzają, chociaż – tłumaczy – właśnie pojedyncze akcje są najtrudniejsze do wykrycia i monitorowania odpowiednio wcześnie.

Tymczasem wzmożono kontrole na stacjach kolejowych, w pociągach i portach, zarządzono natychmiastowe wydalenie z kraju 109 osób, w tym 9 imam, od 2014r. do dzisiaj.

Posłuchajmy fragmentów konferencji prasowej ministra Angelino Alfano z 15 sierpnia 2016:

.

.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *