Włoska Toskania – co warto zobaczyć?

Toskania, jej niesamowite krajobrazy oraz miasta przepełnione zabytkami co roku przyciągają tłumy turystów. Ponad połowa z nich to miłośnicy fotografii. Nie ma chyba na świecie drugich tak pięknych plenerów, jak toskańskie krajobrazy o wschodzie i zachodzie słońca.

Łagodny klimat Toskanii pozwala na swobodne planowanie urlopu. Sezon turystyczny trwa tu od wczesnej wiosny do jesieni. Tak szeroka rozpiętość czasowa pozwala na zaplanowanie wakacji zarówno w okresie największego szczytu turystycznego, jak i poza nim. W regionie nie brak atrakcyjnych, luksusowych hoteli. Duża część turystów odwiedzających Toskanię decyduje się na nocleg w pensjonacie lub gospodarstwie agroturystycznym. To ostatnie to doskonała możliwość przypatrzenia się z bliska Toskanii i jej mieszkańcom oraz okazja do zapoznania się z tajnikami upraw oliwek i winogron. Zamieszkanie w gospodarstwie agroturystycznym to też gwarancja skosztowania oryginalnych toskańskich potraw, serów, makaronów i wielu gatunków oliwek. Trzeba przy tym zauważyć, że Toskańczycy są mili, serdeczni i bardzo gościnni.

Toskania to nie tylko plenery i niesamowite widoki. To także wiele miast, których nie można nie odwiedzić będąc w pobliżu.

Każda popularna wycieczka do Toskanii zaczyna się od zwiedzania Florencji. Stolica regionu, miejsce narodzin włoskiego renesansu, obowiązkowy punkt programu dla miłośników architektury i sztuki. Można godzinami spacerować po urokliwych uliczkach Florencji, chłonąć jej piękno i chcieć więcej i więcej. Florencja zachwyca zwłaszcza o poranku, gdy miasto powoli budzi się do życia i ulice nie są przepełnione.

Florencja_Itaka

Kolejne znane i tłumnie odwiedzane miasto Florencji to Piza. Słynna krzywa wieża, która wygląda, jakby chciała upaść, a jednak stoi, jest taką samą atrakcją dla turystów jak paryska wieża Eiffla. Po prostu nie można jej nie zobaczyć.

Miasto w którym można się zatopić? Oczywiście Siena! Przepiękne połączenie średniowiecznej i współczesnej architektury. Siena z niewiadomych powodów nie jest odwiedzana tak tłumnie jak Florencja i Piza, co z pewnością stanowi jej atut. Siena leży w regionie Chianti. Nazwa regionu słusznie kojarzy się ze znanym na całym świecie wyśmienitym czerwonym winem. W wielu miasteczkach w regionie można odwiedzić winnice i skorzystać z możliwości degustacji.

Znawcy kina amerykańskiego z pewnością nie ominęli filmu „Pod słońcem Toskanii”. Niewielkie miasteczko z dużą liczbą kościołów, placów i krętych uliczek, które możemy podziwiać to Cortona. Duch tego miasta został wiernie oddany w filmie. Nie brak tu fenomenalnych plenerów, które na pewno ucieszą każdego fotografika.

Poza miastami na turystów czekają nie tylko widoki zachwycające grą barw i świateł, ale także gorące źródła. Jest ich tu bardzo dużo. Część przynależy do hoteli i za wstęp trzeba zapłacić, część jest całkowicie darmowa.

Atrakcyjną wycieczkę do Toskanii można bez trudu znaleźć przeglądając oferty z Biura Podróży ITAKA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *