Trzęsienie ziemi w Środkowych Włoszech. Poszukiwania mieszkańców i turystów. Apele służb i Czerwonego Krzyża

Akcja ratownicza trwa. Dramatyczna sytuacja w Amatrice, Accumuli, Arquata del Tronto,  Pescara del Tronto

Wszystkie służby państwowe i wolontariatu pracują bezustannie aby jak najszybciej nieść pomoc poszkodowanym i uratować każde życie ludzkie. Eksperci spodziewają się jednak następnych wstrząsów przechodzących przez Apeniny, obszary które od wieków charakteryzują się dużą aktywnością sejsmiczną.

Dokładna liczba ofiar i zaginionych nie jest jeszcze znana ponieważ w sezonie letnim przyjeżdża tu wielu turystów, również z zagranicy i trudno jeszcze ustalić dokładne informacje. Aktualnie potwierdzonych jest 28 ofiar śmiertelnych i dziesiątki zaginionych. Polski MSZ jak dotychczas nie otrzymał informacji o ewentualnych poszkodowanych osobach z polskim obywatelstwem.

.

.

Służby policyjne i wojskowe przestrzegają przed ewentualnymi szakalami plądrującymi zawalone domostwa. Tereny trzęsienia ziemi kontrolują już wojskowe patrole. Szosa międzymiastowa SS 685 “delle tre Valli” jest częściowo zamknięta. Via Salaria jest przejezdna, ale służby apelują o nie blokowanie drogi.

CRI1

Włoski Czerwony Krzyż informuje jak zachować się w sytuacji zagrożenia sejsmicznego i prosi o wsparcie finansowe dla ofiar trzęsienia ziemi.

CRI
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.