Trzęsienie ziemi we Włoszech. „Kolejne wstrząsy w nocy. Musieliśmy się schronić” – cd. relacji z Marche

Kolejne lekkie wstrząsy w środku nocy. Silniejsze drżenie miało miejsce około 6.25 i musielismy się schronić. Co chwila slyszymy brzęk szklanek i uderzenia drzwiczek od szafek. Moi znajomi mają popękane ściany i boją się spać w domu, więc wczoraj przenieśli się z trójką dzieci do biura na parterze. Pożyczyli ode mnie dwa łóżka i przetrwali noc.

We wszystkich miastach i miasteczkach odbywa się zbiórka humanitarna. W ośrodku, gdzie do tej pory oddawaliśmy rzeczy dla biednych lub uchodźców, dziś trwa zbiórka najpotrzebniejszych artykułów  dla ludzi bez dachu nad głową w okolicznych miejscowościach.

.

.

Tymczasem przestrzega się mieszkańców przed fałszywymi wolontariuszami, Aresztowano pierwsze przypadki złodziei, którzy plądrowali zrujnowane domostwa.

Korespondencja z Marche: Anna Traczewska, autorka bloga PlorIT

.

.

Włoskie media podają, że spod gruzów wydobyto 215 osób, bilans ofiar śmiertelnych aktualnie wynosi 267 osób. W szpitalach przebywa wciąż 387 rannych. Jednak Departament Obrony Cywilnej obawia się, że liczba ofiar może przekroczyć liczbę zabitych podczas trzęsienia ziemi w l’Aquili, gdzie zginęło 309 osób.
Tymczasem na miejscu tragedii bezustannie pracuje 880 strażaków, 43 przeszkolone specjalnie psy i inne służby ratownicze. 
 .

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *