Jak zostać top menadżerem w sektorze gastronomicznym – najlepsza uczelnia na świecie jest w Piemoncie

UNISG – Università degli Studi di Scienze Gastronomiche w Pollenzo (frazione Bra, Cuneo) to pierwsza wyższa uczelnia nauk gastronomicznych nie tylko we Włoszech ale i na świecie. Założycielem uczelni  w 2004 był Carlo Petrini, inicjator organizacji Slow Food, która ma już swoje siedziby w 150 krajach.

Uczelnia w krótkim czasie zasłynęła z ciekawych kierunków studiów dyplomowych oraz podyplomowych, jak np. Master in Cucina Popolare Italiana.

.

.

5 września 2016 na uniwersytecie w Piemoncie zostanie otwarty nowy innowacyjny kierunek studiów podyplomowych Master of Gastronomy: Food in the world.

Plan studiów przewiduje takie przedmioty jak Żywność i Środowisko, Ekologia kulturowa, Historia, Antropologia, Socjologia żywności, a także zgłebienie tematów związanych z wielokulturowością, prawem, ekonomią, globalizacją, pasterstwem w Afryce, sztuką fermentacji na Dalekim Wschodzie, naturalną żywnością w Ameryce Południowej, czy żywnością migrantów.

Zajęcia będą prowadzone w jezyku angielskim i otwarte są dla studentów z całego świata. Na pierwszy rok zapisali się już studenci z Włoch, Polski, Niemiec, Francji, Portugalii, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Turcji, Kanady, USA, Indii, Australii, Izraela, Tajwanu, Tanzanii…

.




Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *