Genua i tenis: AON Open Challenger Memorial Giorgio Messina

Już po raz 14 powraca do Genui jeden z najważniejszych turniejów tenisowych AON Open Challenger Memorial Giorgio Messina. W dniach od 4 do 11 września, na kortach Valletta Cambiaso, klubu tenisowego położonego w dzielnicy Albaro i pięknie umiejscowionego na terenie sosnowego parku, będziemy mogli podziwiać rywalizajcę gwiazd tenisa. Zawody są przeprowadzane wyłącznie w kategori męskiej.

Tenis_Genua_Polacy-we-Wloszech

W roku 2014 turniej tenisowy AON Open Challenger zdobył nagrodę THE BEST CHALLANGER IN THE WORLD 2014.

Od roku 2003, gdy to po raz pierwszy zostały zorganizowane zawody AON OPEN CHALLANGER, popularność tego wydarzenia nieustannie wzrasta nie tylko na arenie włoskiej, ale przede wszystkim międzynarodowej. W tym roku, o tytuł najlepszego będzie walczyć 51 zawodników z 20 krajów. Wśród gwiazd tenisa możemy wymienić takie nazwiska jak Carlos Berlocq, Horacio Zeballos, Dustin Brown, Karen Khachanov, Roberto Carballes Baena e Radu Albot, Tommy Robredo, Carlos Berlocq i Horacio Zeballos, Dustin Brown.

Tenis-4-Genua-Polacy-we-Wloszech

Oczywiście, Polska też ma się czym pochwalić; przedstawicielami naszego kraju są 26-letni Jerzy Janowicz, 32-letni Michał Przysiężny i 19-letni Hubert Hurkacz. Trzymamy kciuki za naszych rodaków.

Tenis-6-Genua-Polacy-we-Wloszech

Hubert Hurkacz – foto Paolo Cresta

Do sukcesu tego kilkudniowego wydarzenia przyczyniło się zaangażowanie i poparcie licznych sponsorów. W tym roku ich liczba zrzeszyła 55 firm, zarówno państwowych jak i prywatnych, stowarzyszeń i organizacji.

Tenis_1-Genua_Polacy-we-Wloszech

W dniu wczorajszym odbyła się uroczysta kolacja inaugurująca otwarcie turnieju. Wśród licznie przybyłych gości znależli się przedstawiciele rodziny Messina, przedstawiciele władz miasta, izby handlowej i wielu innych instytucji mających wpływ na życie tego miasta.

Tenis-7-Genua-Polacy-we-Wloszech

Bardzo ważnym i godnym pokreślenia jest fakt, że całkowity dochód z turnieju zostanie przekazany na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które dotkneło mieszkańców środkowych Włoch.

Tenis-3-Genua-Polacy-we-Wloszech

Che vinca il migliore” jak to się zwykło mówić po włosku… – niech wygra najlepszy!

Korespondencja z Ligurii: Dorota Czalbowska, autorka Strada Nuova

Foto: Paolo Cresta
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *