Produkty polskie w Europie, cz.62

Kolejnym produktem znanym nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej lub na świecie jest twaróg tłusty garwoliński.

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Twarogi wytwarzane są z poszanowaniem tradycyjnych metod produkcji, przy użyciu naturalnych surowców, a ich smak rozpoznawalny przez konsumentów i wielokrotnie wyróżniany nagrodami. Tradycyjny charakter podkreśla kształt twarogów – mają kształt klinka, od lat formowanego ręcznie, przy użyciu woreczków.

Surowiec pochodzi od stałych dostawców, z własnej bazy surowcowej. Gospodarstwa, od których pozyskiwane jest mleko przestrzagają dobrostanu zwierząt i zasad Dobrej Praktyki Hodowlanej.

Krowy karmione są paszami wyprodukowanymi w gospodarstwach zgodnie z Dobrą Praktyką Rolniczą bez GMO.

 

Wyżej cytowany fragment pochodzi z książki pt. „Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce”. Za jego udostępnienie dziękujemy Polskiej Izbie Produktu Regionalnego i Lokalnego.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *