Sportowe espresso – 13 września

To już dzisiaj! Rusza faza grupowa Ligi Mistrzów, a w niej będziemy mogli zobaczyć dwa włoskie zespoły. Włoskie Espresso zaczniemy więc od zapowiedzi tychże spotkań, a później krótkie podsumowanie z boisk Serie A, na których zdecydowanie wygrała ulewa.

Po losowaniu czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów miały być w niej trzy włoskie drużyny, jednak Roma zaliczyła kolejny blamaż i zagra tylko w Lidze Europy. Na szczęście już niedługo takie sytuacje nie powinny się powtórzyć, bo UEFA szykuje reformę najbardziej prestiżowych rozgrywek na kontynencie.

Dzisiaj o 20:45 Wicemistrz Włoch, zmierzy się w Kijowie z Dynamem. Nie trzeba chyba przypominać, że dużą szansę na występ w ekipie Azzurrich ma dwóch Polaków.

Zarówno Arek Milik, jak i Piotr Zieliński zagrali od pierwszej minuty w meczu ligowym z Palermo. Tym razem jaśniejszą postacią był pomocnik Reprezentacji Polski, który zaliczył asystę po rajdzie przez kawał boiska i miał duży udział przy innej bramce. Włoskie media mocno go chwaliły za ten występ. Oby szło mu tak dalej, jednak pamiętajmy, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. Milik po dwóch trafieniach z Milanem, przeniósł swoją reprezentacyjną formę na klub. W meczu z Palermo miał kilka klarownych sytuacji, ale bramki nie zdobył. Wydaje mi się, że w tej sytuacji presja może go trochę przytłoczyć, co spowoduje dłuższy problem ze strzelaniem także w lidze. Mam jednak nadzieję, że się pomylę.

Trudno mi tutaj przewidzieć, ale wnioskuję, że na Ukrainie Polacy mogą usiąść na ławce i pojawią się dopiero w drugiej połowie. Obydwaj nie mają jeszcze na tyle mocnej pozycji żeby podstawowy skład był pewnikiem.

Oczywiście Napoli jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Kto jednak jedzie na wschód po łatwą zdobycz punktową, może się bardzo zdziwić. Azzurri muszą zachować czujność.

Dynamo mogło spokojnie przygotowywać się do rozgrywek, bo nie musieli przechodzić przez eliminacje. W lidze zajmują drugie miejsce, za Szachtarem, z którym w piątek zremisowali 1-1. Zespół z Doniecka pełnił rolę gospodarza na stadnionie Metalistu Charków.

Jaki wynik bym obstawił? Napoli wygra 2-1, ale po ciężkiej przeprawie.

* * *

Juventus już w pierwszej rundzie rozegra mecz ze swoim najcięższym rywalem w grupie. Zmierzy się bowiem z osieroconą przez Emery’ego i Krychowiaka Sevillą.

Czytaj dalej: prostozboku.pl

Korespondencja: Jakub Borowicz,  autor z bloga Prosto z Boku
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *