Rekord śmiertelności na nowotwory złośliwe zanotowano w Ligurii

Rośnie wskaźnik zachorowań na nowotwory w Ligurii. Dane z 2012 r wykazują, że region Liguria osiągnął wyższy wskaźnik śmiertelności spośród wszystkich innych regionów Unii Europejskiej – alarmuje lokalna prasa.

Ze statystyk Eurostat 2016 wynika, że zanotowano 364 przypadki śmiertelne na każde 100 tysięcy mieszkańców. Nawet w Kalabrii, gdzie mieszkańcy mają do czynienia na co dzień z toksycznymi odpadami zakopanymi na terenach tzw. Terra dei Fuochi, wskaźnik zgonów z powodu zachorowań na raka jest tam niższy: 230 na każde 100 tys. mieszkańców.

We Włoszech najtragiczniejsze statystyki śmiertelności, których przyczyną są nowotwory ma osiem regionów, a w Ligurii wyniki są na tyle alarmujące, że dotyczą coraz młodszych pacjentów.

Pozytywne dane nadchodzą jednak z włoskiego stowarzyszenia rejestrów nowotworów AIRTUM (Associazione Italiana Registri Tumori), które podaje, że procent przypadków wyleczenia z raka we Włoszech w latach 2000-2007 był wyższy od średniej europejskiej. Ponadto, po gwałtownym wzroście zachorowań na nowotwory u dzieci do lat 14 we Włoszech w latach 90-tych ubiegłego stulecia, obecnie wskaźnik ten się zmniejsza (dane z 2014r.).
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *