Polski maratończyk po zwycięskim biegu w Turynie: „Włoska ziemia jest dla mnie szczęśliwa!”

Kilka dni temu polski maratończyk Arkadiusz Gardzielewski zwyciężył tegoroczną edycję Turin Marathon (Czytaj: www.polacywewloszech.com/2016/10/05/zloto-dla-arkadiusza-gardzielewskiego-w-maratonie-w-turynie/)

 Zapytany o wrażenia po zwycięskim biegu  Arkadiusz Gardzielewski powiedział dla Polacywewloszech.com:

„Włoska ziemia jest dla mnie szczęśliwa! Po raz kolejny zaliczyłem udany występ w tym kraju kończąc Wojskowe Mistrzostwa Świata w maratonie ze złotym medalem na szyi.

arkadiusz-gardzielewski-2-polacy-we-wloszech

Tego dnia czułem się dobrze przygotowany i wykorzystałem to podczas biegu. W pewnym momencie na około 28km  uciekał mi Brazylijczyk. Nie rezygnowałem jednak ze złota i kontrolowałem stratę. Na 35 km minąłem rywala radując się w sercu, wiedziałem już, że nie dam się nikomu dogonić. Zwycięstwo w tych Mistrzostwach to dla mnie duża sprawa. Rozpiera mnie radość.”

arkadiusz-gardzielewski-1-polacy-we-wloszech

Dokładną relację z Turin Marathon znajdziecie na stronie: arkadiuszgardzielewski.pl

Arkadiusz Gardzielewskimaratończyk z rekordem życiowym 2.11’34”. Członek kadry narodowej oraz wielokrotny reprezentant Polski. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Magister wychowania fizycznego. Dyplomowany trener lekkiej atletyki. Reprezentant Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu oraz klubu WKS Śląsk.

Zdjęcia: CISM, z archiwum Arkadiusza Gardzielewskiego
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *