Carbonia Film Festival na Sardynii. W konkursie bierze udział film Grzegorza Szczepaniaka

W dniach od 12 do 16 października w Carbonii (w południowej części Sardynii) odbędzie się już ósma edycja międzynarodowego festiwalu „Carbonia Film Festival”.
W konkursie biorą udział filmy dokumentalne, obyczajowe, filmy krótkometrażowe włoskie i zagraniczne. W skład jury wchodzą scenarzystka Valia Santella, aktorka  Valentina Carnelutti i reżyser  Irene Dionisio. Cały program festiwalu zapowiada się bardzo interesująco.
Projekcje filmów obyczajowych i dokumentalnych przedpremiery filmów, spotkania dla dzieci i młodzieży szkolnej, muzyka, masterclass i workshop z aktorami, reżyserami i scenarzystami.
Wszystko to odbędzie się w siedzibie „Fabrica del Cinema” w  sugestywnej i malowniczej kopalni w Serbariu „Miniera di Serbariu”.

slimaki_film_polacy-we-wloszech
W tym roku w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy bierze udział  film „Ślimaki” (2015) młodego polskiego reżysera Grzegorza Szczepaniaka. Tematem filmu jest historia dwóch przyjaciół Andrzeja i Konrada, którzy za przykładem hodowców z Francji, Włoch i Japonii chcą założyć własną hodowlę ślimaków i w jak najszybszym czasie się wzbogacić. Z pomocą dwum szaleńcom przyjdzie długoletni ekspert w tej dziedzinie Pan Grzegorz… .
.

.
Trzymamy kciuki za naszego reżysera i wszystkich przebywających w tym czasie na Sardynii zapraszamy do Carbonii na festiwal. Wszystkie pokazy są oczywiście bezpłatne.

Korespondencja z Sardynii: Dagmara Górska – prezes Stowarzyszenia Kultury polsko sardyńskiej

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *