Produkty polskie w Europie, cz.68

Kolejnym produktem znanym nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej lub na świecie jest krówka kielczanka.

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Krówka wytwarzana zgodnie z pokoleniowa tradycją, przy uyżciu tych samych wiekowych maszyn. Sposob zawijania krówki jest niezmieniony od lat i przekazywany z pracownika na pracownika. Mimo upływu czasu wygląd i smak krówki nie pozwala zapomniec o tym produkcie oraz tradycji z niam zwiazanej. Surowce: mleko, masło, cukier wykorzystywane do produkcji krówek pochodzą z polskich płodów rolnych i są zwiazane z naszym regionem i lokalnym rolnictwem, gdzie stosuje sie dobrą praktyke rolniczą i hodowlaną, z wyłączeniem GMO.

 

Wyżej cytowany fragment pochodzi z książki pt. „Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce”. Za jego udostępnienie dziękujemy Polskiej Izbie Produktu Regionalnego i Lokalnego.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *