Produkty polskie w Europie, cz.70

Kolejnym produktem znanym nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej lub na świecie jest przysmak wołyński z Niemczy.

przysmak_wolynski_z_niemczy_polacy_we_wloszech

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Na ten specjał składa się kilka rodzajów mięsa wieprzowego w odpowiednich proporcjach: karkówka, łopatka, polędwiczki, boczek i podgardle. Ma barwę, smak i zapach charakterystyczny dla mięsa tuszonego (duszonego w odpowiedniej temperaturze na patelni pod przykryciem), z wyraźnym aromatem naturalnych przypraw: cebuli, ziół, czosnku i pieprzu. Nie zawiera konserwantów.

Receptura opracowana została przez rodzinę Matusiewiczów, którzy przyjechali do Niemczy z Powiatu Równe na Wołyniu i którzy od pokoleń specjalizują się w przetwórstwie i konserwacji mięsa.

 

Wyżej cytowany fragment pochodzi z książki pt. „Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakości. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce”. Za jego udostępnienie dziękujemy Polskiej Izbie Produktu Regionalnego i Lokalnego.

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − = 6