Campiglia dei Berici: Koncert muzyki polskiej

Stowarzyszenie Polska Ludoteka Rodzinna przy współpracy z Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie ma zaszczyć zaprosić na koncert muzyki polskiej organizowany dnia 13 listopada 2016 r. w teatrze w miejscowości Campiglia dei Berici (Vicenza). Wystąpią dwie polskie artystki od lat mieszkające i pracujące we Włoszech.

koncert_pianistyczny_polacy_we_wloszech

Na fortepianie będzie można usłyszeć Katarzynę Olgę Preisner, natomiast śpiewem uraczy zgromadzoną publiczność sopranistka Joanna Klisowska. Koncert zapowiada się bardzo interesująco i bogato. W programie pieśni polskie na sopran i fortepian polskich autorów takich jak Fryderyk Chopin, Stanisław Niewiadomski, Ignacy Paderewski, Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski oraz Stanisław Moniuszko. Koncert jest zatem znakomitą okazją dla Polaków i Polonii z regionu Wenecji Euganejskiej na spotkanie z polską muzyką – coś co nie zdarza się często mieszkając na obczyźnie, ale również przy okazji możliwość świętowania uzyskania niepodległości przez państwo polskie w 1918 roku przypadające na 11 listopada.

Koncert jest współfinasowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych przy wsparciu Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Mediolanie.

W imieniu organizatorów już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

 

Korespondencja z Wenecji Euganejskiej: Agnieszka Kluzek 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *