Powiedzieli o Włoszech: Bianka Jackowska

Włochy dla mnie to ciepło, szczęście i cudowna bezinteresownosć mieszkańców. To espresso o poranku, kojące morze i bogata historia.
bianka_jackowska_polacy_we_wloszech
Początki zespołu Bianki sięgają okresowi, w którym córka założyciela Maanamu Marka Jackowskiego, skomponowała pierwszą piosenkę po śmierci jej ojca, wsparta przez Antonio Apicellę, klawiszowca. W tym samym czasie Bianka i Antonio poznali przyszłego gitarzystę zespołu, Antonio Russo, z którym przez całe wakacje 2013-go roku nagrywali piosenkę „Gdyby można było”. Utwór ten został opublikowany na stronie YouTube w tym samym okresie, w którym do sklepów trafiła ostatnia płyta Marka Jackowskiego, wydana już pośmiertnie. Piosenka odniosła sukces, dobijając do ponad sześćdziesięciu tysięcy wyświetleń.

Po jej publikacji zespół zaprzestał chwilowo swoją działalność ponieważ Bianka udzieliła się w kilku koncertach po tytułem „Tribute to Marek Jackowski”, występując w honorze tacie z wieloma uznanymi artystami polskiej estrady. Artyści, którzy wystąpili na tych muzycznych wydarzeniach współpracowali z Markiem to, między innymi, Anna Wyszkoni wraz z zespołem, Małgorzata Ostrowska, Janusz Yanina Iwański, Piotr i Krzysztof Cugowscy, Maciej Maleńczuk, Muniek, Maciej Raduli.
W 2015 roku zespół zapoznał się z Massimino Vozą, perkusistą, kompozytorem oraz chórzystą, z którym skomponowali nowe piosenki i w tym składzie zagrali na koncercie charytatywnym Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, w maju tego roku.
15-go października do sieci trafił nowy minialbum, zawierający covery trzech utworów Marka Jackowskiego: „Oprócz Błękitnego Nieba”, „W życiu trzeba zawsze wolnym być” oraz „Po prostu bądź”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *