Bandycki napad na autobus na linii Taranto – Roma

W nocy z 6 na 7 listopada 2016 podróżni jadący autobusem turystycznym z Taranto (Apulia) do Rzymu zostali okradzeni przez uzbrojonych mężczyzn.

Dwupiętrowy autobus linii Viaggi Marozzi został okrążony na autostradzie w niedalekiej odległości od miejscowości Cerignola (Foggia) przez dwa samochody suv i Audi A6. które zmusiły kierowcę do zatrzymania się. Dwóch zamaskowanych i uzbrojonych w karabiny mężczyzn weszło do autokaru, pobili i unieszkodliwili jednego z dwóch kierowców, a drugiego zastraszyli i kazali pasażerom (ok. 60 osób) oddać portfele, kosztowności i telefony. Pozostali bandyci czekali w samochodach.

W pewnym momencie przejeżdżał tir i dał sygnał światłami drogowymi, co zaalarmowało wspólników napadu w samochodach. Posługując się  lokalnym dialektem bandyci zdecydowali o szybkim zakończeniu akcji. Napastnicy zabrali co mogli i natychmiast odjechali.

Zszokowani pasażerowie udali się jak najszybciej na posterunek policji.

Napad skomentował także przewodniczący ds. polityki UE w parlamencie, Michele Bordo, który potwierdził, że był to niewytłumaczalny bestialski atak na środek komunikacji, z którego korzystają głównie studenci i osoby udające się do pracy.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.