Ferrero walczy o olej palmowy. Nawet McDonald’s nie może oprzeć się włoskiej Nutelli!

Na razie tylko we Włoszech będzie można spróbować nowy słodki przysmak McDonald’s „Sweety con Nutella”.

Ale już wkrótce Ferrero będzie dostarczać nutellę do słodkich kanapek do fast foodów w innych krajach. Reakcja konsumentów: po ogłoszeniu nowego produktu na facebooku w ciągu kilku minut wiadomością podzieliło się ponad 80 tysięcy osób, a skomentowało 65 tysięcy.
.
Nie wiadomo tylko czy to McDonald’s ma słabość do nutelli, czy może to Ferrero potrzebuje wsparcia amerykańskiego króla fast foodów. A to dlatego, że Ferrero zmaga się ostatnio z włoskimi organizacjami konsumentów o zachowanie oleju palmowego. Od września br. wielu włoskich producentów zaczęło wprowadzać informacje na etykietkach „nie zawiera oleju palmowego”, ponieważ powszechnie uważa się, że jest on niezdrowy.
Tymczasem Ferrero przekonuje, że ich olej palmowy jest wysokiej jakości i nie szkodzi zdrowiu.
.
W dyskusję włączył się nawet włoski wiceminister rolnictwa, który chce zatrzymać modę na demonizowanie produktów spożywczych. „koniec z terroryzmem i mylną informacją w sektorze spożywczym” – zapowiedział.
.
A przedstawiciel Ferrero oświadczył, że jego firma będzie produkować nutellę tylko na oryginalnym przepisie, z olejem palmowym, ponieważ jest w stanie produkować olej palmowy lepszy od innych stosowanych przez konkurentów”.
.
Zobacz więcej: WloskiCafeDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *