98 Rocznica Niepodległości w Ambasadzie RP w Rzymie

Co roku, 11 listopada całe Włochy obchodzą święto San Martino i tradycją jest degustacja młodego wina oraz pieczonych kasztanów.

W tym dniu jednak my Polacy na obczyźnie wracamy pamięcią do naszej historii. Jednoczymy się z naszą Ojczyzną i obchodzimy narodowe Święto Niepodległości, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

wspolne_zdjecie_ambasada_rzym_rp_polacy_we_wloszech

rzym_ambasada-1-polacy-we-wloszech

W Ambasadzie Polskiej w Rzymie, odbyło się przyjęcie dla uczczenia nie tylko 98 Rocznicy Niepodległości, ale i Polskich Sił Zbrojnych.

rzym-ambasada-2-polacy-we-wloszech

ambasador_orlowski_polacy_we_wloszech

Pan Ambasador Tomasz Orłowski z małżonką i Attaché Obrony płk. Janusz Urban z małżonką zaprosili wiele osobistości, sympatyków i przyjaciół. Ceremonia rozpoczęła się hymnem polskim, śpiewanym przez gości przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego Orkiestry Wojskowej z Warszawy.

koncert_skrzypcowy_polacy_we_wloszech

Pan Ambasador przywitał wszystkich obecnych i w pięknych słowach wyraził jak ważnym elementem naszego życia jest wolność. Znajdziemy wiele definicji dla określenia wolności, ale najbliższa jego sercu jest ta wyrażona przez filozofa Montesquieu „Wolność to dobro, które umożliwia korzystanie z innych dóbr.”

flaga_polska_polacy_we_wloszech

Zaproszeni goście w międzynarodowej atmosferze, wśród mundurów i przy wspaniałej muzyce mogli wymienić swoje poglądy i docenić wolność jaką wywalczyli ich przodkowie.

akcesioria_zolnierskie_polacy_we_wloszech

orlowski_ambasador_rp_polacy_we_wloszech

Korespondencja: Anna Traczewska i Claudia Chiolle

Tekst: Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT

Zdjęcia: Claudia Chiolle i Anna Traczewska
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *