Pesaro Urbino: ​Polska to kraj rozwijający się i oferujący wiele możliwości

Confindustria – Włoska Izba Przemysłowo Handlowa Pesaro Urbino, dzięki współpracy z Konsulatem Honorowym RP w Ankonie, zorganizowała wczoraj spotkanie z Ambasadorem Polski, zatytułowane: Polska to kraj rozwijający się i oferujący wiele możliwości.
ambasador_orlowski_confindustria_polacy_we_wloszech_pesaro
Pan Ambasador RP Tomasz Orłowski, wraz z małżonką zostali najpierw ciepło przyjęci w Wyższej Szkole Muzycznej im. G. Rossini.
konserwatorium_pesaro_polacy_we_wloszech
 .
spotkanie_w_konserwatorium_polacy_we_wloszech_pesaro
Powitani zostali koncertem w wykonaniu uczniów konserwatorium. Zaprezentowane utwory pochodziły z repertuaru mistrza Gioacchino Rossini, tak bardzo lubiane przez polskiego ambasadora.
koncet_pianistyczny_pesaro_polacy_we_wloszech
Korpus dyplomatyczny, władze konsularne, przedstawiciele Confindustrii z Pesaro Urbino i zebrani goście zostali podjęci w Sali Marmurowej, a nastepnie mogli obejrzeć zbiór oryginalnych, cennych nut, ręcznie pisanych przez artystę.
ambasador_orlowski_pesaro_polacy_we_wloszech_wystawa
Kolejnym punktem programu było zwiedzenie domu kompozytora G. Rossini.

Natomiast o godzinie 16.00, w siedzibie Confindustrii odbyło się spotkanie z firmami włoskimi, które współpracują  lub są otwarte na współpracę na terytorium Polski. Wszystkich przybyłych powitał Prezydent Confindustrii Pesaro Urbino Gianfranco Tonti.

confindustria_polacy_we_wloszech_pesaro
Pan Ambasador rozpoczął debatę przedstawiając sytuację gospodarczą i ekonomiczną Polski. Jej zaskakujący rozwój jaki nastąpił dzięki reformom ubiegłych lat. Polska to kraj pełen wyzwań, z odpowiedzialnym planem rozwoju, otwarty na partnerstwo z Włochami.
Głos zabrali: przedstawiciel Urzędu Gminy Pesaro – Antonello Delle Noci , przedstawiciel  regionu Marche –  Manuela Bora, Cristina Gorajski – Konsul Honorowa z RP z Ankony, Alessandra Baronciani ( Isopak Adriatica Spa) – której firma od wielu lat działa na terytorium Polski.
.
Spotkanie zakończyło się w bibliotece siedziby degustacją win Farmy Mancini z Pesaro. W międzyczasie odbywały sie indywidualne spotkania ambasadora Tomasza Orłowskiego z przedstawicielami firm zainteresowanymi przyszłą współpracą.
 .
Korespondencja z Marche, Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *