Włoski Musical „Sister Act” na scenie teatrów bije rekordy. Wśród wykonawców Suor Cristina

Już niemal od roku na scenach teatrów we Włoszech gości musical „Sister Act” w reżyserii Saverio Marconi. Po wielkim sukcesie w Rzymie, teraz spektakl przybył do Mediolanu do Teatru Arcimboldi.

Włoski Musical został zrealizowany na podstawie amerykańskiego filmu pod tym samym tytułem z 1992r. Gwiazdą filmowej wersji była, jak pamiętamy, nadzwyczajna Whoopi Goldberg, tymczasem na włoskich scenach teatralnych w roli głównej występuje Hiszpanka Belia Martin jako Deloris. A specjalnym gościem spektaklu jest znana wszystkim z programu talentów The Voice Suor Cristina – Siostra Cristina, która występuje w roli siostry Marii Roberty.

Piosenki musicalu różnią się co prawda od przebojów wersji filmowej, jednak włoski spektakl jest równie zabawny i widowiskowy. Muzyka w stylu soul Donny Summer z lat 70-tych przeplatana rytmem pop i gospel, wspaniałe choreografie taneczne, bogate, kolorowe kostiumy i 24 zmiany scenografii, oraz humorystyczne dialogi sprawiają, że wszyscy niezależnie od wieku świetnie się na nim bawią.

A kto jeszcze nie był, zapraszam na fragmenty spektaklu:

.

.

.

Korespondencja z Lombardii: Agnieszka B. Gorzkowska, autorka bloga WloskiCafe
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *