Nawałnice i powodzie także na południu Włoch: w Kalabrii i na Sycylii sytuacja dramatyczna

Ulewne deszcze, nawałnice, gwałtowne burze nadeszły także na południe Włoch, od kilkunastu godzin z żywiołem zmagają sie także miasta w Kalabrii i na Sycylii.

Jak donosi nasza korespondentka z Kalabrii Dominika Friedrich, na wschodnim wybrzeżu regionu, szczególnie w Crotone sytuacja jest dramatyczna, gdzie rzeka Esaro już wylała na ulice i place powodując znaczne zniszczenia, głównie w dzielnicach Tufolo-Farina. Już od rana woda i błoto wdzierała się do sklepów, magazynów, domów mieszkalnych…

W poludniowej części Kalabrii – Reggio Calabria i sasiednie gminy także są częściowo zalane. Zamknięto szkoły..

.

.

Podobna sytuacja panuje w kilku miastach na Sycylii. Jak podaje nasza korespondentka Helena Kuczyńska-Grasso deszcz i burze są wyjatkowo intensywne. Najgorzej jest w mieście Sciacca na zachodzie wyspy; ale także pomiędzy Kalabrią a Sycylią szaleją niesamowite burze.  Potężne grzmoty i błyski na niebie można oglądać w regionie Mascali / Giarre (Catania). Także w Giardini Naxos (Messina), żywioł nie oszczędził mieszkańców, gdzie ulice zamieniły się w rwące rzeki.  Podobny dramat przeżywają mieszkańcy Licaty (Agrigento). W sobotę w wielu miastach szkoly będą zamkniete!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *