Rzym: Le Rondini i Paczka dla Bohatera

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się do Akcji „Paczka dla Bohatera”, organizowanej corocznie w Polsce. Patronat Honorowy nad akcją objęli m.in.: Ministerstwo Obrony Narodowej, Sekretarz Stanu Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do Spraw Dialogu Międzynarodowego Pani Anna Maria Anders, Instytut Pamięci Narodowej, Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

associazione-le-rondini-polacy-we-wloszech

Paczka dla Bohatera powstała w 2010 roku. Jej pomysłodawcą był szczecinianin Tomasz Sawicki, dziś założyciel i prezes Grupy Rekonstrukcji Historycznej 12 Pułku Ułanów Podolskich. Jego pragnieniem była pomoc wszystkim polskim Kombatantom z różnych środowisk, osobom represjonowanym, repatriantom, a także ich rodzinom – wdowom lub wdowcom, poprzez zbiórkę artykułów spożywczych i gospodarstwa domowego opierając się na darach od życzliwych osób. Paczka dla Bohatera nie zbiera pieniędzy, a działanie wszystkich bezpośrednio zaangażowanych w jej tworzenie opiera się wyłącznie na wolontariacie.    

Serdecznie zapraszamy Polaków mieszkających w Rzymie, Stowarzyszenia, Instytucje, Szkoły polskie i Przedsiębiorców do przyłączenia się do akcji i przekazanie na ten cel art. spożywczych  (np. panettone, pandoro, olej, konserwy rybne, herbata)  i środków higieny osobistej (do skóry delikatnej – pamiętajmy, że są to osoby w podeszłym wieku, chore, często niepełnosprawne). Otrzymaliśmy informacje od Koordynatora z Krakowa, że potrzebne są także: piżamy męskie, ręczniki i pościel.

bozonarodzeniowa_paczka_dla_bohatera_polacy_we_wloszech

Liczy się chęć pomocy więc można przeznaczyć  na paczkę symbolicznie nawet 1 rzecz, dołączyć  się do zbiórki prowadzonej przez Stowarzyszenie Le Rondini w Rzymie lub nawiązać kontakt  z koordynatorem w jednym z miast w Polsce i tam przekazać zebrane rzeczy. Najprostrzym sposobem pomocy z zza granicy jest dokonanie zakupu artykułów spożywczych na paczkę w E-Szop Szczecin – sklepie internetowym (wszystkie info na FB: www.facebook.com/paczkadlabohatera) Prosimy pamiętać o dołączeniu kartki z życzeniami świątecznymi i podpisem. Mile widziane są kartki świąteczne przygotowane przez dzieci.

Koordynatorem Akcji w Rzymie jest Renata Kobendzowska. Tel. +39 327 7475562,   389 7875133 E.mail infolerondini@libero.it

Zbiórka w Rzymie odbywa się od 25 listopada do 1 grudnia br. w Sklepie Polskim „U Michała”, Viale di Trastevere, 233. Roma. Tel. 06 89567658, 340 7248203,www.skleppolskiroma.com,www.facebook.com/SklepPolskiUMichalaRoma

Bezpłatny przewóz paczek do Krakowa zapewni: ANMARO-Transport Towarów&Paczek.

Dzięki Państwa wsparciu Boże Narodzenie dla wielu Kombatantów będzie znacznie pogodniejsze.

Serdecznie dziękujęmy!

 Iwona Bigos i Renata Kobendzowska – Stowarzyszenie le Rondini
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *