OD SOBORU DO KANONIZACJI

W sobotę 19 listopada 2016 została zainaugurowana wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II i jego wspόłpracownikom,ktόrzy wraz z nim wcielali w życie idee Soboru Watykańskiego II.

polacy_we_wloszech_ambra_wystawa_o_papiezu

Wystawa „Dal Concilio alla Canonizzazione 11.X.1962-27.IV.2014” została udostępniona przez polską Ambasadę przy Stolicy Apostolskiej.

Dzięki staraniom Stowarzyszenia „L’ATELIER” oraz Stowarzyszenia VIA dell’AMBRA mogła ona być także udostępniona mieszkańcom San Giovanni in Persiceto i okolic. Szczegόlne słowa podziękowania należą się władzom miasta, ktόre udostępniły lokal w Palazzo S.S. Salvatore przy via Garibaldi 7, oraz Konsulatowi Generalnemu w Mediolanie za akceptację i pomoc w realizacji tego projektu oraz dofinansowanie ze środków Ministerstwa Spraw zagranicznych

Mimo typowej jesiennej aury frekfencja dopisala, a sporą grupkę stanowili Polacy.

wystawa_papiez_ambra_polacy_we_wloszech

Wystawę otworzył Konsul Honorowy z Bolonii Corrado Salustro . Nastepnie głos zabrały Hana Silberstain (Stowarzyszenia L’Atelier) i Dorota Wisniewska (Stowarzyszenie Via dell’Ambra).

Tematyka wystawy dotyczy tego w jaki sposόb Sobόr Watykański II wpłynął na losy Kościoła,zwłaszcza za Pontyfikatu Jana Pawła II.Można się zapoznać z ideami wybitnych jednostek takich jak ks.Jόzef Tischner (słynny etyk Solidarności) ,prof.Stefan Świeżawski(audytor Soboru),ks.Tadeusz Fedorowicz czy ks.Władysław Bukowiński.

Jest tam też mowa o „okrągłym stole” i o roli jaką odegrał na arenie politycznej Tadeusz Mazowiecki. Sobόr Watykański II domagał się o poszanowanie praw Człowieka i Obywatela.

20161119_103154_resized

Przyczynił się do wielkich przemian w Kościele.Przemiany,ktόre dokonały się w Polsce w latach 80-tych nie byłyby możliwe gdyby nie poparcie ze strony Papieża Polaka.

Wystawa jest czynna do 3 grudnia, od poniedziałku do piątku w godzinach (10-12) i (16-18) oraz w soboty od (10-12).

Anna Pankowska „VIA dell’AMBRA”
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *