Szok w szpitalu w Saronno: pielęgniarka i lekarz zabijali pacjentów

Trwa śledztwo w sprawie podejrzanych zgonów pacjentów szpitala w Saronno (Varese, Lombardia).  Policja aresztowała pielęgniarkę Laurę Taroni i lekarza anestezjologa vice ordynatora Leonardo Cazzanigę, którzy są podejrzani o umyślne zabójstwa przynajmniej pięciu pacjentów. Policja sprawdza jeszcze ponad 50 kart szpitalnych pacjentów.

Od jakiegoś czasu śledczy nagrywali rozmowy „diabelskiej” pary. Wynika z nich że oskarżona dawała też silne leki uspakajające własnemu 11-letniemu synowi. Podczas jednej z rozmów syn prosi mamę, żeby dała mu mniej kropelek, bo rano nie mógł podnieść sie z łóżka. Jednocześnie matka sugerowała mu, że prędzej czy później będzie mógł zabić babcię i kuzyna, tak jak ona zabiła swojego byłego męża.

Kobieta rozmawiała ze swoim partnerem lekarzem także o konieczności kremacji ciał, aby nie było żadnych dowodów. Ich plany były dalekosiężne i opowiadali sobie o nich z szyderczym śmiechem. A pielęgniarka proponowała nawet ukochanemu „Jak chcesz zabiję też dzieci”.

Okazuje się jednak, że o podejrzanych zgonach pacjentów wiedziały też inne osoby w szpitalu: m.in. lekarka która obiecała milczenie za przedłużenie umowy o pracę w szpitalu i inna pielęgniarka, której diabelska para groziła.

Włoska minister zdrowia Beatrice Lorenzin przyznała, że jest zszokowana.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *