Szok w szpitalu w Saronno: pielęgniarka i lekarz zabijali pacjentów

Trwa śledztwo w sprawie podejrzanych zgonów pacjentów szpitala w Saronno (Varese, Lombardia).  Policja aresztowała pielęgniarkę Laurę Taroni i lekarza anestezjologa vice ordynatora Leonardo Cazzanigę, którzy są podejrzani o umyślne zabójstwa przynajmniej pięciu pacjentów. Policja sprawdza jeszcze ponad 50 kart szpitalnych pacjentów.

Od jakiegoś czasu śledczy nagrywali rozmowy „diabelskiej” pary. Wynika z nich że oskarżona dawała też silne leki uspakajające własnemu 11-letniemu synowi. Podczas jednej z rozmów syn prosi mamę, żeby dała mu mniej kropelek, bo rano nie mógł podnieść sie z łóżka. Jednocześnie matka sugerowała mu, że prędzej czy później będzie mógł zabić babcię i kuzyna, tak jak ona zabiła swojego byłego męża.

saronno-skandal-szpital-polacy-we-wloszech

Kobieta rozmawiała ze swoim partnerem lekarzem także o konieczności kremacji ciał, aby nie było żadnych dowodów. Ich plany były dalekosiężne i opowiadali sobie o nich z szyderczym śmiechem. A pielęgniarka proponowała nawet ukochanemu „Jak chcesz zabiję też dzieci”.

Okazuje się jednak, że o podejrzanych zgonach pacjentów wiedziały też inne osoby w szpitalu: m.in. lekarka która obiecała milczenie za przedłużenie umowy o pracę w szpitalu i inna pielęgniarka, której diabelska para groziła.

Włoska minister zdrowia Beatrice Lorenzin przyznała, że jest zszokowana.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *