Polskie produkty w Europie, cz.74

Kolejnym produktem znanym nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej lub na świecie jest kiełbasa „Galicjanka” z Niemczy.

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Kiełbasa ma lekko słony smak, z wyczuwalny dodatkiem odpowiednio dobranych przypraw. Kiełbasa ma kształt pętek z naturalnych jelit, wypełnionych farszem z różnych rodzajów mięsa wieprzowego, dobranego w różnych proporcjach i przepuszczanych na sitach o różnej wielkosci oczek. Koncowki pęt zamykane są drewnianymi szpilkami. Pęta maja zarówno pomarszczona skórę, która przylega do farszu. Mięso ma barwę od różowej do ciemnoróżowej, a tłuszcz od białej do różowej. Kiełbasa wędzona jest przy użyciu drewna olchowego. Receptura także jest własnoscią rodziny Matusiewiczów.

 

Wyżej cytowany fragment pochodzi z książki pt. „Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce”. Za jego udostępnienie dziękujemy Polskiej Izbie Produktu Regionalnego i Lokalnego.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *