Ascoli Piceno: spotkanie polskich dzieci z Mikołajem

W niedzielę 18 grudnia w Ascoli Piceno odbyło się tradycyjne już, coroczne spotkanie polskich dzieci z Mikołajem. Było ubieranie choinki, kolorowanki, listy do Mikołaja, które wraz ze skrzynką wręczylismy mu tuż po jego przybyciu.
Dzieci z Polskiej Ludoteki zaskoczyły rodziców swoim występem. Pięknie recytowaly wiersze i śpiewały polskie kolędy oraz zimowe piosenki przy akompaniamencie muzyki i instrumentów. Gorące oklaski nagrodziły ich krótkie, ale intensywne próby na wcześniejszych zajęciach.
Gościem honorowym spotkania był Wice Konsul z Ambasady w Rzymie pan Hubert Świętek, który wcześniej zwiedził centrum Ascoli Piceno.
Stała obecnością wspiera nas także wice prezes Stowarzyszenia Włosko-polskiego w rejonie Marche pan Joseph Cordaro i polska pisarka i blogerka pani Lucyna Kleinert.
Dzieci otrzymały od Świętego Mikołaja prezenty i polskie słodycze. Potem był czas na wspólne łamanie się opłatkiem, wymianę życzeń i poczęstunek. Wspaniałe mamy przygotowały mnóstwo pysznych potraw i ogrom słodkości. Na stole znalazły się także polskie wędliny, tradycyjne ciasta, paszteciki, słodycze, pierniki. …
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych wspaniałych dzieci, rodziców i nauczycieli.2 thoughts on “Ascoli Piceno: spotkanie polskich dzieci z Mikołajem

 1. Jan

  Witam i gratuluję udanych Mikołajek. Na pewno była to również doskonała okazja, aby dowiedzieć się o Bari, miejscu dokąd przewieźli relikwie świętego włoscy żeglarze w 1087 roku.

  Reply
 2. czytelniczka

  Św.Mikołaj jest chyba najbardziej znanym na świecie starożytnym biskupem z III wieku.
  Jesteście uprzywilejowani, bo macie bliżej do prawdziwego św.Mikołaja niż inni. Przecież jego relikwie przywieźli włoscy żeglarze do Bari w 1087 roku i tam są do dziś.
  Św. Mikołaj jest też patronem Apulii, Bari, Neapolu i Sycylii.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *