Tragiczny wypadek węgierskiego autokaru w okolicach Werony – relacja

Tragiczny wypadek węgierskiego autokaru w okolicach Werony.

Jak podają lokalne media około godziny 23 autokar z niewiadomych jeszcze przyczyn uderzył w filar wiaduktu w miejscowości San Martino Buon Albergo blisko zjazdu z autostrady Verona Est i stanął w płomieniach. Jak podaje straż pożarna, z wraku pojazdu wydobyto 16 ciał. Według służb medycznych to ostateczny bilans. Niemniej jednak niektóre media podają nawet 18. 36 rannych przewieziono do dwóch szpitali w Weronie, a osoby z lżejszymi obrażeniami do szpitala w San Bonifacio. 56-osobowa grupa  głównie licealistów z Budapesztu wracała z wycieczki we francuskich Alpach.

Naoczni świadkowie podają, że nauczycielowi w-f udało się wyciągnąć z autokaru znaczną liczbę osób. W mediach pojawiają się informacje, jakoby przyczyną wypadku były problemy z jednym z kół autokaru, o czym mówił jeden z kierowców ciężarówki jadącej za autokarem przed dłuższy czas bezpośrednio przed wypadkiem.

Uwaga: autostrada przy zjeździe Verona Est w stronę Wenecji jest częściowo wyłączona z ruchu, bo nadal zbierają ślady. Tamtejszy wjazd na autostradę nadal jest zamknięty.

Korespondencja z Wenecji Euganejskiej: Agnieszka Kluzek

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

80 + = 88