„Do akcji wkroczyło wojsko, straż pożarna i policja” – ćd. dalszy relacji czytelniczki z Marche

Pani Marta Rzeczkowska donosi o sytuacji z Acquasanta Terme, prowincja Ascoli Piceno w Marche:

W czwartek sytuacja znacznie się poprawiła. Do akcji wkroczyło wojsko, straż pożarna i policja. Ciężki sprzęt doprowadził drogi do jako takiego użytku, wszyscy wszystkim pomagali odkopywać samochody i wejścia do domów.

 

W najgorszej sytuacji pozostali mieszkańcy oddalonych wyżej miasteczek ponieważ nie mieli możliwości opuszczenia swoich domów i zostali bez elektryczności. Roztapiajacy się śnieg doprowadził do sytuacji zagrożenia lawinowego, dlatego też dzisiaj mieszkańcy takich miejscowości jak Pozza, Umito i Arola (Acquasanta Terme) zostały ewakuowane helikopterami.

Podczas trzęsień zawalił się budynek POA parafialne centrum rekreacyjne w Acquasanta Terme. Niestety został on dość wyraźnie uszkodzony podczas wcześniejszych trzęsień w sierpniu i październiku.

Cała okolica została ewakuowana już kilka miesięcy temu. W pobliżu znajduje się także była szkoła podstawowa i przedszkole zamknięte ze względu na uszkodzenia.
.
.
Narazie szkoły pozostaną zamknięte do wtorku. Mamy nadzieję, że wszystko pomału wróci do normy i ziemia przestanie już się trząść.
.
.
.
.
.
.
Redakcja dziękuje bardzo za nadesłane materiałyDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *