Polski zawodnik MMA Bartłomiej Kurczewski liczy na polskich kibiców w Wenecji

W każdym zakątku świata polscy sportowcy zawsze mogą liczyć na polskich kibiców i wiemy o tym dlatego że, gdy widzimy naszego rodaka w walce o zwycięstwo, nigdy nie brakuje wsparcia w barwach biało-czerwonych.

Następna okazja na której możemy pomagać polskiemu zawodnikowi, będzie to gala MMA pod nazwą Venice Combat Event, która odbędzie się 4-ego lutego w Palazzetto dello Sport w Wenecji-Salzano. Będzie to pierwsza gala nowo stworzonej organizacji VCE która, współpracując z Venator FC, ma na celu ruszyć rynkiem MMA w Italii i dać możliwość pokazania się włoskim zawodnikom.

W walce wieczoru wystąpi Bartłomiej Kurczewski, 30-sto letni zawodnik z Łodzi, który trenuje w „Shark Top Team”, posiada rekord 9 zwycięstw i 7 przegranych walk w zawodowej karierze: ważne podkreślenia jest to że łodzianin nigdy nie przegrał przed czasem. Kurczewski walczył już na dużych galach w Polsce, tak jak PLMMA lub KSW i jest bardzo twardym fighterem który nigdy się nie poddaje i mocno biję w stójce. Przylatuję do miasta gondoli aby walczyć z Daniele Scatizzi, 23 letni włoski zawodnik który wygrał swój ostatni pojedynek 16-ego kwietnia 2016 przez TKO na gali Bellator 152 w Turynie i posiada aktualnie 7 zwycięstw i 2 porażki: Daniele obecnie trenuje w Dublinie pod okiem trenera Johna Kavanagha w SBG Ireland, jeden z najlepszych klubów MMA na świecie.

Walka Kurczewski vs Scatizzi odbędzie się w wadze półśredniej (limit wagowy 77 kg) na dystansie trzech rund po 5 minut.

Przedstawiam wywiad który został zrealizowany przed walką wieczoru gali Venice Combat Event z Bartłomiejem Kurczewskim.

Opowiedz nam jak zaczęła się twoja przygoda ze sportami walki. Czy miałeś zainteresowania również do innych sportów?

Trenuję sporty walki od 8 lat i tak naprawdę od początku było to MMA. Jak byłem dzieciakiem, jak większość dzieciaków grałem w piłkę nożną, koszykówkę.

Masz już stoczonych 16 pojedynków, m.in. dla takich Federacji jak KSW lub PLMMA. Co oznacza dla Ciebie wejście do klatki i walka MMA? Jak się zmieniło twoje podejście do walk w porównaniu do pierwszego pojedynku?

Traktuję to jak swoją pracę, przy tym lubię adrenalinę, więc ten sport w 100% mi ją dostarcza. Na początku kariery było to dla mnie wielkie wydarzenie i nie mogłem spać i myślałem o tym tydzięń przed walką, teraz już tego nie ma.

Jakie są twoje najmocniejsze strony?

Na pewno charakter.

Walka z Daniele Scatizzi 4-ego lutego na Venice Combat Event odbędzie się w wadze półśredniej ale walczyłeś również w wadze lekkiej jak i piórkowej.W których z tych limitów czujesz się najlepiej i jak widzisz siebie w kat. 77 kg?

Nie robi mi to różnicy w jakiej kategorii walczę poza tym że tym razem nie będę zbijał 14 kg, a bywało nawet więcej.

Jaka jest obecnie twoja waga i jak wyglądają przygotowania do walki we Włoszech?

82 kg, przygotowuję się u nas w klubie, mamy mocny skład do sparingów i ma mnie kto dociążyć.

Czy czujesz większą presję przez fakt że walczysz za granicą w main-evencie z lokalnym zawodnikiem?

To raczej nie presja, a wyróżnienie dla mnie. Jest to dla mnie bodajże 6 walka wieczoru, więc nie robi to na mnie wrażenia.

Co możesz powiedzieć na temat twojego przeciwnika? Kim jest dla Ciebie Daniele Scatizzi?

Młody solidny zawodnik, na pewno nie będzie to lekka walka, ale jestem w 100% gotowy.

Patrząć na twój rekord można zauważyć że wygrałeś 9 pojedynków a żadna z twoich 7 przegranych walk nie zakończyła się przed czasem. Co byś chciał powiedzieć twojemu przeciwnikowi jeżeli ma w planach pokonać Cię przed czasem jako pierwszy?

Niech próbuje.

Czy obecny kontrakt z Federacją KSW daje Ci mozliwość walk w innych organizacjach? Czy są prowadzone jakiekolwiek rozmowy na temat twojej następnej walki na gali KSW?

Tak, pozwala. Na razie skupiam się na tej walce.

Jest to twój perwszy raz w Wenecji czy już zwiedzałeś to miasto jako turysta? Czy jest coś co lubisz szczególnie z Italii?

Tak, będę pierwszy raz w Italii. Czeka mnie waleczka połączona z urlopem, także żyć nie umierać.

 

Przedstawiam całą kartę walk gali Venice Combat Event która rozgrzeję Wenecję 4-ego lutego:

Daniele „Scat” Scatizzi vs Bartłomiej Kurczewski

Alessandro Bad Botti vs Stefano Paternò
Cristian ”JACKHAMMER” Magro vs Pietro Penini
Giorgio Pietrini vs Angelo Rubino
Danyel Pilò vs Ashley Rosi
Matteo Obermaier vs Mattia Molon labe Galbiati
Gianmarco Gherla vs Massimo „the Zen” Capussela
Gregorio Davide „Grenade” La Torre vs Luca Barbe Barbessi

Zapraszam więc wszystkie osoby które znają MMA i chcą obejrzeć bardzo dobre walki, jak i osoby które nie znają tego sportu a są zainteresowane tą dyscipliną.

tekst: Kamil Werno

Czytaj więcej: KAMIL WERNO Z BOLONII: PRZED NAMI KOLEJNA SZANSA ABY KRZYCZEĆ Z TRYBUN, PROSZĘ NIE OSZCZĘDZAĆ GARDŁA I POMAGAĆ NASZEMU ZAWODNIKOWI!

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *