KINO I SUGART ART – Cukrowe dzieło sztuki na premierze filmu w Katanii

28 stycznia b.r w Centro Fieristico „Le Ciminiere ” w Katanii odbyła się premiera filmu dokumentalnego Alfredo Lo Piero pt. „Figli del Set”.

Zamysłem reżysera było zebranie opowieści synów i córek słynnych włoskich aktorów i operatorów filmowych oraz opowiedzenie o ich pracy z punktu widzenia dzieci.

Dowiadujemy się, że ich życie było jak nigdy niekącząca się przygoda, jak karnawał pełny magii i odrobiny tajemnicy, a na planie było się jedną wielką rodziną.

W filmie wystąpili m.in Manolo Bolognini, Renzo Rossellini, Ricky Tognazzi, Simona Izzo, Fabrizio Frizzi, George Hilton, Danny Quinn, Saverio Vallone, Alessandro Rossellini.

Reżyser wykorzystał okazję do zaprezentowania również innego filmu dokumentalnego – jak najbardziej aktualnego „La libertà non deve morire in mare” (Wolność nie moze umrzec w morzu ) przedstawiajacego dramat imigrantów przybywajacych na Lampeduzie.

Premierowy wieczór zaprezentował Salvo La Rosa – ulubiony konferansjer sycylijskiej publiczności.

Uroczystą atmosferę wydarzenia podkreslił słodki bufet przygotowany przez stowarzyszenie Ristoworld, a prawdziwą wisienką na torcie był… monumentalny tort celebrujacy swiat filmu.

Przygotowaniem arcydzieła zajęły się cake designerki z Katanii i okolic : Ela Laudani, Camilla Finocchiaro, Vanessa Consoli, Elena Piruccello, Fabiana Navanzino, Rosy Carrubba, Agata Consoli, Sabina Martorana i Stefania Buffardeci.

Praca nad gigantycznym tortem zajęła ponad tydzien. Każda z artystek miała okreslone zadanie, ktore wykonała wzorowo łącząc poszczegolne elementy w idealną całosc. Na torcie znalazła sie m.in. kamera filmowa, statuetka Oskara i postac rezysera – wszystko rygorystycznie wykonane z cukru.

Do sukcesu przedsięwziecia przyczynili się sponsorzy m.in Dolce Shop – sklep z artykułami cukierniczymi w Katanii, ktory dostarczył wydruki cukrowe, materiały do kwiatow i masę do dekoracji.

Reżyser i publiczność zachwyceni pracą dekoratorek spod Etny nagrodzili je ogromnymi brawami, a sam Alfredo Lo Piero obiecał, że to tylko początek słodko-filmowej współpracy.

Korespondencja: Ela Laudani, Cake designer
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *