Iwona Gotowicka: Trendy paznokciowe przenoszone są z pokazów mody

Dzisiaj naszym gościem jest Iwona Gotowicka, właścicielka Salonu Piękności „Festiwal Urody„. Opowie nam o najnowszych trendach paznokciowych:

Polacy we Włoszech: Czy trendy paznokciowe zmieniają się w zależności od pory roku?

Iwona Gotowicka: Zdecydowanie tak. Bezpośredni wpływ na trendy paznokciowe mają kreatorzy mody, którzy wyznaczają kierunki. Trendy przenoszone są z pokazów mody (tkanin i krojów). Wystarczy śledzić np. nowojorski tydzień mody i Paris Fashion Week.

 

Polacy we Włoszech: Czy w stylizacjach paznokci wzorujecie się również na modzie włoskiej?

Iwona Gotowicka: Włoska moda zawsze kojarzyła mi się z najlepszym stylem i smakiem. Italian Chic, czyli podkreślanie kobiecości, bezustannie inspiruje wiele kobiet na całym świecie. Jeśli chodzi o manicure, jak najbardziej śledzimy trendy z wybiegów mody, szczególnie włoskich. Jak wiemy Włochy są sercem europejskiej mody.

 

Polacy we Włoszech: Czy na co dzień kobiety wolą coś spokojnego czy jest tendencja oryginalności, szokowania wzorem, którego być może inni jeszcze nie mają?

Iwona Gotowicka: W moim salonie dominują klasyczne stylizacje. Naturalne paznokcie o umiarkowanej długości, zazwyczaj w jednym kolorze. Oczywiście na życzenie Klienta zdobimy. Do dyspozycji mamy szeroką gamę upiększeń, od przeróżnych naklejek przez cyrkonie Swarovskiego i specjalne pyłki.

Polacy we Włoszech: Czy to prawda, że ulubionym kolorem paznokci Polek jest czerwień?

Iwona Gotowicka: Czerwień  rzeczywiście króluje i to od tysiącleci! Kleopatra i Nefertete do barwienia paznokci używały henny, która nadawała czerwony odcień. Tak zabarwione paznokcie były wyznacznikiem ich statusu społecznego oraz oznaką luksusu i bogactwa.

Polacy we Wloszech: Czy modne są wciąż długie wręcz przedłużane paznokcie?

Iwona Gotowicka: Owszem, wiele pań nosi długie paznokcie w kształcie migdałka. Niektóre specjalnie przedłużają je na szablonach albo tipsach. Jednak duża grupa preferuje naturalne paznokcie i przesadnie ich nie zapuszcza. Ja jestem zwolenniczką naturalnej płytki, zdrowej i estetycznej.

 

Polacy we Włoszech: A czy Polki lubią naklejać różne wzorki na paznokcie. Jakie?

Iwona Gotowicka: Naklejki o różnej tematyce cieszą się powodzeniem szczególnie przy jakiejś okazji. Mam na myśli np. Święta Bożego Narodzenia, kiedy nakleja się gwiazdki, bałwanki, choineczki, reniferki. Na Walentynki oczywiście serduszka w różnej postaci, a do manicure ślubnego wykorzystuje się najczęściej białe koronki, delikatne kwiatuszki, gołąbki i często cyrkonie Swarovskiego.

Polacy we Włoszech: A jakie są obecne trendy w kolorach paznokci?

Iwona Gotowicka: W sezonie wiosna-lato 2017 stawia się na manicure w kolorze krwistej lub malinowej czerwieni (a jednak!) oraz czarne. Modne będą także srebrne, złote (również w wersji glitter), granatowe, brązowe, bordo, pomarańczowe, fioletowe (w wersji jasnej i ciemnej) i białe (zarówno mleczne, jak i perłowe). Również naturalne paznokcie, np. pociągnięte odżywką będą na czasie. Jak widać różnorodność jest duża. Każdy może wybrać coś dla siebie. Jedno jest pewne, schludne i zadbane paznokcie nigdy nie wyjdą z mody!

Polacy we Włoszech: Dziękuje za wywiad.

 

Z Iwoną Gotowicką rozmawiała Aleksandra Seghi.

 

ALL RIGHT RESERVED
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *