Święto Kobiet odwołane – strajkujemy!

8 marca – Zamiast Świętować Dzień Kobiet i przyjmować kwiaty KOBIETY ZASTRAJKUJĄ!

Haslo strajku brzmi: JEŚLI NASZE ŻYCIE NIC NIE JEST WARTE  – STRAJKUJEMY”.  Szykuje się wielka manifestacja kobiet we Wloszech, a także w innych 40 krajach przeciwko przemocy wobec kobiet.

Także w Bolonii kobiety przyłączą się do globalnego strajku i są już przygotowane na wyjście na plac Piazza Maggiore. Zebranie wyznaczono na godzinę 9.30, natomiast o godzinie 18.00 zaprogramowano przemarsz wzdłuż ulicy via Indipendenza aż do placu Piazza dell’unità. Będą wywieszone flagi na tarasach i balkonach z napisem „IO SCIOPERO” (JA STRAJKUJĘ).  Dla uczestniczących w manifestacji gotowe są już przypinki i szyldy z tym samym napisem, materialy dostepne są w księgarni kobiet przy ulicy via San Felice. Ustalono dress code (zasadę dopasowania odpowiedniego ubioru do okazji) w kolorach CZERNI I FUKSJI.

Strajk dotyczy także niewstawienia się kobiet w pracy oraz zaprzestanie w tym dniu zajęć domowych i robienia zakupow. 24-godzinny strajk potwierdzony został przez syndakalistow. Ponadto płeć piękna zapowiedziała się ,,bardzo głośno” sugerując wyjście symboliczne z patelniami, garnkami, chochełkami, łyżkami, itp.  Akcesoria kuchenne posłużą do wydawania donośnych dźwięków w trakcie przemarszu by zwrócić jak najwięcej uwagi, i dodać kobiecego efektu ruchowego oraz nadać wartość i ważność tej odważnej manifestacji feministycznej w walce o prawa kobiet.

Korespondencja z Bolonii: Aneta Malinowska, autorka  stron:  Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *