WomanNews TV: Pierwsza polska telewizja mobilna

Kilka dni temu w Polsce została założona telewizja mobilna. To pierwsza polska internetowa telewizja mobilna. Rozmawiamy z Kingą Piwowarską, pomysłodawczynią i realizatorką pomysłu.

Czytelnikom przypomnijmy, że Kinga jest również Redaktorem Naczelnym portalu internetowego Woman-news:

Redakcja: Jesteś kobietą, która ma niesamowitą energię. Jednocześnie zajmujesz się wieloma projektami, wspaniale (podkreślmy w pojedynkę!), z sukcesami prowadzisz magazyn kobiecy, a jednocześnie wprowadzasz w życie coraz to nowe pomysły. Przyszła kolej na telewizję mobilną. Co to takiego?

Kinga Piwowarska: Ja po prostu realizuję swoje marzenia, a mam ich bardzo wiele, stąd ta energia i zapał. Cieszę się, że da się je odczuć także przez ekran monitora, czy smartfona. O ile portal udawało mi się prowadzić samodzielnie, przy drobnej pomocy męża zajmującego się stroną techniczną funkcjonowania strony o tyle TV nie potrafiłabym zrobić bez jego dużego zaangażowania. Szybkości przesyłu obrazu i dźwięku w świetnej jakości (nadajemy na żywo na platformie YouTube) wszystkie sprzęty, różne typy mikrofonów, lamp, urządzeń i kabli, których nazw nawet nie znam mnie przyprawiają o zawroty głowy.

W założeniu telewizja ma być mobilna, to znaczy, że możemy nadawać na żywo z dowolnego miejsca, w którym oczywiście jest zasięg internetu. Chcemy transmitować targi, pokazy mody, konferencje także chodząc pomiędzy stoiskami i odwiedzającymi, aby pokazywać atmosferę wydarzenia, a nie tylko to, co oficjalnie dzieje się na sali. Ponad to taka forma pozwala nam pokazywać chociażby ekspertów z którymi przeprowadzamy wywiady w ich miejscach pracy, lub ogólnie rzecz ujmując w ich ulubionych miejscach.

Chciałam również dać widzowi możliwość przeniesienia się do zupełnie innego miejsca niż to w którym się obecnie znajduje, tak by np ułatwić mu podjęcie decyzji czy chce wybrać się na dane targi, czy też nie.

Redakcja: To pierwsza telewizja mobilna w Polsce, ale również na świecie. Jakie są jej plusy?

Kinga Piwowarska: Z mojego punktu widzenia ogromnym plusem jest autentyczność transmisji na żywo, która pokazuje ludzi i wydarzenia takimi jakimi one realnie są. Bez dodatkowego upiększania, koloryzowania itp. W trakcie transmisji na żywo jest miejsce np. na drobne przejęzyczenia, które pokazują, że wszyscy jesteśmy ludźmi i wspierają budowanie autentycznego wizerunku czy to marki osobistej, czy to marki produktu.  Jest to o tyle ważne z punktu widzenia marketingowego, że my jako odbiorcy mamy już dość idealnych ludzi, miejsc i produktów.

Kolejnym plusem transmisji np. konferencji w czasie realnym jest to, że możemy w nich uczestniczyć bez przemierzania setek kilometrów, co znacznie ułatwia edukację, rozwój i planowanie czasu.

W trakcie prac nad techniczną stroną telewizji odbyła się gala finałowa konkursu, którego jednym z patronów medialnych był portal Woman-News. Był to także okres, w którym w Polsce szalała grypa i ja również należałam do grona chorujących. We wspomnianym wydarzeniu brali oczywiście udział przedstawiciele portalu, a ja leżąc w łóżku z temperaturą mogłam tylko czekać na ich sprawozdanie już po zakończonym evencie. To przypadkowe zdawałoby się zrządzenie losu utwierdziło mnie w przekonaniu, że taka mobilna telewizja jest bardzo potrzebna.

Redakcja: Gdzie możemy znaleźć program Woman-news TV?

Kinga Piwowarska: Lista planowanych transmisji na żywo wraz z godziną ich rozpoczecia znajduje się bezpośrednio na naszej stronie www.womannews.tv

Przy każdej zaplanowanej transmisji znajduje się link bezpośredni, który po kliknięciu przenosi użytkownika do naszego kanału.

Po zakończeniu transmisji nagranie ulega przekonwertowaniu i zapisaniu przez YouTube, następnie przechodzi lekką obróbkę techniczną. To znaczy, dodawane są podpisy osób występujących oraz intro, ustalana okładka transmisji, a także uzupełniany opis o linki i odnośniki do stron internetowych lub miejsc o których była mowa w materiale.

Redakcja: Telewizja mobilna nadaje programy na żywo. Gdzie możemy je oglądać?

Kinga Piwowarska: Nadajemy programy za pośrednictwem dobrze znanej wszystkim strony YouTube. Zapisy relacji (już po obróbce montażowej) można zobaczyć na naszym kanale WomanNews TV oraz na naszej stronie Facebookowej WomanNews.tv .

Redakcja: Co będziesz nadawać?

Kinga Piwowarska: WOMANNEWS.TV to:
– wywiady z inspirującymi ludźmi sukcesu
– relacje live z: targów, konferencji, uroczystych gal, finałów konkursów i wydarzeń kulturalnych,
– recenzje książek, które warto przeczytać,
– programy poświęcone nowościom kosmetycznym i pielęgnacyjnym,
– szkolenia miękkie i biznesowe na najwyższym poziomie merytorycznym.

Redakcja: Z pewnością za chwilę posypią się oferty współpracy. Z kim założycielka Woman-news TV chciałaby współpracować przy realizacji nowych programów?

Kinga Piwowarska: Jestem otwarta na na różnego rodzaju, ciekawe i kreatywne współprace i chętnie omówię każdą możliwość o ile nie jest ona sprzeczna z moimi wartościami i poglądami.

Redakcja: Trzymamy mocno kciuki za telewizję oraz twoje wszystkie pomysły. Dziękujemy za wywiad.

Kinga Piwowarska: Dziękuję ślicznie za rozmowę i wsparcie portalu Polacy we Włoszech, jest ono dla mnie o tyle ważne, że jak wiecie jestem pasjonatką Bel Paese. Mam nadzieję, że nasze programy choć w części przybliżą naszym rodakom za granicami Polskę i zmniejszą imigracyjną tęsknotę.

Z Kingą Piwowarską rozmawiała Aleksandra Seghi.

ALL RIGHT RESERVED
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

26 + = 28