Zaproszenie do udziału w Maratonie artystycznym w Vigevano (Pavia)

WKRÓTCE MARATON ARTYSTYCZNY „POECI SPOTYKAJĄ SZTUKĘ” W ZABYTKOWEJ SALI PAŁACU RONCALLI W VIGEVANO.

Drodzy Artyści!

Jako współorganizatorka wydarzenia, chciałabym zasygnalizować Wam wspaniałe popołudnie zatytułowane „Poeci spotykają sztukę – I poeti incontrano l’arte„, które odbędzie się w Vigevano (prowincja Pavii) w niedzielę 7 maja 2017.

Od godz 16.00 do 20.00 przewidziane są cztery godziny maratonu poetyckiego przeplatanego recitalami muzyków, wśród których fantastycznego duetu „Poeticanti” (Roberta Turconi i Paolo Provasi) oraz utalentowanego, bardzo cenionego autora piosenek i gitarzysty Roberta Durkovic’a. Spotkanie jest częścią projektu „Mediterranea” Fundacji Daga i Warsztatu Poetyckiego „Officina dei Poeti” z Sardynii, który odwiedza liczne włoskie miejscowości, łącząc różne dziedziny sztuki na spotkaniach  literacko – artystycznych. Popołunie w Vigevano organizowane jest ze współpracą z Grupą Lektury „Ważka” z Vigevano i z Grupą rozpowszechniania kultury i sztuki „Walkiria”, której  jestem jedną z założycielek. Aby przyłączyć się do naszego  „Maratonu”, każdy poeta lub muzyk zainteresowany udziałem proszony jest o wysłanie kandydatury (krótkiej notki biograficznej i trzech poezji wraz z tłumaczeniem na język włoski jeśli po polsku, nagrania dźwiękowego itd.) na adres e-mail:

[email protected]

Termin zapisów upływa z dniem 25 kwietnia. Zachęcam gorąco do udziału, gdyż spotkanie majowe będzie miało miejsce w zabytkowej XVIII wiecznej sali Pałacu Roncalli w Vigevano i, to mogę już zdradzić, przewiduje obecność wielu renomowanych artystów i poetów z różnych regionów Włoch. Wstęp wolny.

 

Czekamy na Was!

Korespondencja: Izabella Teresa Kostka, autorka strony: Izabella Teresa Kostka Poezje

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.